Піхотинці бригади "Спартан" Нацгвардії України, які воюють на Запорізькому напрямку, за допомогою FPV-дронів беруть в полон російських військових. Кажуть, що зазвичай це відбувається, коли ті намагаються зайти на українські позиції малими групами.
Що розповідають військові про полонених – у матеріалі Суспільного.
Пілот мавіка на позивний "Крузак" свого першого полоненого взяв під час відбиття чергового штурму. Каже, що тоді військові РФ заходили на покинуту позицію українських захисників. Вони для конспірації накинули на себе пончо, щоб їх не було видно в тепловізійні дрони, але й ті їх не врятували від зустрічі з ЗСУ:
"Ми "розпакували" цю позицію повністю, закинули туди декілька гранат і окупант, коли розумів, що не може чинити опір, виконувати подальші свої завдання, був 300, вийшов до дрона після скиду і показав, що він готовий здатися в полон. І він вже потім слідував за нашим дроном".
За тиждень із цієї ж позиції вийшов ще один військовий РФ, бо зрозумів, що опинився в безвиході. Сподіваючись на допомогу від українців, він здався у полон, каже пілот БПЛА на позивний "Чук":
"Це було десь у листопаді. Якраз, мабуть, приблизно в ті дні, як у мене був день народження, то це був такий мініподарунок. Вилазе й починає руками махати, бинтом своїм розмахувати, що все... Ми такі: "О, оце так бонус!"
Серед найпоширеніших причин, чому окупанти прийшли воювати – заробити грошей чи отримати громадянство РФ. Наприклад, як узбек, якого взяв в полон піхотинець бригади "Спартан" на позивний "Фітіль":
"Їхня група пішла на сусідню позицію на штурм, малою групою пішли. Їх там два чоловіки було. Наші "літуни" їх перехопили, коли вони вже почали здаватися в полон. Ми його зустріли, дали води. Йому відірвало пальці на правій руці, і нижня права нога також була поранена. Там осколки в нього були. Хлопці надали йому першу домедичну допомогу, познімали турнікети, затампонували".
Військовий "Фітіль" розповідає, що в бліндажі з узбеком довелося просиділи майже тиждень. Вийти одразу не могли через російські дрони, які літали над ними цілодобово:
"Ми допитали його. Дізналися інформацію, яка нам потрібна була. І потім його посадили просто в нору, з якої самому вилізти важко. І з ним один з наших піхотинців завжди сидів, контролив його".
Українці демонструють людяне ставлення до окупантів, не зважаючи на особисті переконання й бажання, каже "Фітіль":
Здався – будеш жити. Але для мене він завжди буде ворогом. І гарна він людина чи погана – мені все одно. Я розумію, що він може мені в очі посміхатися, а в будь-який момент, аби мав можливість, просто вбив би й все".
Переважна більшість російських військових здаються в полон внаслідок невдалого штурму або дезорієнтації на місцевості, коли їм не вдається знайти вихід, каже "Чук":
"Мабуть, їм там кажуть, що там є хтось з ваших, а там немає нікого. Окупанти просто йдуть собі спокійно й не розуміють, що там просто їх ми вже чекаємо. Вони зайшли, побачили, що там немає нічого, ще трохи скидів спіймали – все. Вони зрозуміли, що треба виходити, бо немає сенсу там бути".
А от піхотинець на позивний "Тор" розповідає, що неодноразово бачив, як окупанти вбивають своїх, які здалися в полон:
"Під час чергового штурму двоє поранених росіян залишились у нас в окопі, і вони хотіли здатися. У них не було вже вибору, куди тікати: їх просто свої кинули. Потім ми їх завели до бліндажа. Потім до нас прийшов із другої позиції провідник, взяв їх і повів, куди сказали. Росіяни бачили, що вони здалися, що вони полонені, і намагалися їх вбити скидами. Що їм і вдалося зробити".
Військовий "Крузак" каже, що серед військових, яких росіяни відправляють малими групами, ті, кого не шкода втратити:
"Це групи, яких посилають в одну сторону. Тобто шанс, що вони повернуться, дуже низький. І найчастіше відправляють безнадійних, яких не шкода їм. Скоріше за все, це були або колишні ув'язнені, або "цікаві товариші", яких держава агресор не цінує взагалі, бо попередні спроби зайти на наші позиції закінчувались невдачею, і вони все одно посилали й посилали свої групи. І вони розуміли, що ця група вже не повернеться".
На думку військових, поповнювати обмінний фонд важливо, аби була змога забирати українських чоловіків та жінок, які перебувають у російському полоні. І чим більше буде в нас окупантів, тим більше захисників та захисниць повернуться додому.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube