Президент Зеленський взяв участь у відкритті першої черги запорізького мосту

. facebook.com/president.gov.ua

Володимир Зеленський 24 грудня прибув з робочим візитом до Запорізької області.

Опівдні президент України заїхав на новий міст з боку Хортицького району Запоріжжя. На Балковому мосту над Старим Дніпром кортеж зупинився, й Володимир Зеленський пішки дійшов до виїзду на острів Хортиця.

Суспільне Запоріжжя

Представники компанії-підрядника "Онур" та Служби автодоріг Запорізької області доповіли президентові, що перша черга довжиною в 940 метрів для руху транспорту готова. Це односторонній напрямок від Правого берега на острів.

Суспільне Запоріжжя

Під час спілкування з журналістами, Зеленський сказав, що завершення будівництва всього мосту планується на кінець наступного року - до 30-річчя Незалежності України. "Зараз відкриється ця перша частина, яка з’єднує острів Хортицю, і, як у вас кажуть, Бабурка, да? Це – перша частина. Вся інша частина, це ж не просто міст, а мостовий ансамбль, все це побудується, у нас є така домовленість із головним підрядником, побудувати її повністю у 21-му році,"- сказав Зеленський.

Попередня дата остаточного завершення будівництва – березень 2024 року - турецькою підрядною компанією "Онур" скоригована, - повідомив під час брифінгу Володимир Зеленський. Завдяки цілодобовому графіку роботи підрядника будівництво об’єкту планують завершити вже наприкінці наступного 2021-го

Суспільне Запоріжжя

"Компанія зрозуміла, що може побудувати за два роки спеціально для тридцятиріччя Незалежності України. Підрядник каже, що до кінця листопада, але можливо, й встигнуть раніше. Було б гарно для Запоріжжя, щоб встигли до 24 серпня відкрити повністю такий великий мостовий проєкт. Хоча ми за цим не гонимося, перш за все, важливі якість і безпека," - зазначив Володимир Зеленський.

Також під час брифінгу президент розповів, що перед прибуттям на мостовий перехід, вони були присутні на польотних випробуваннях нових вертолітних лопатей, котрі незабаром почне серійно випускати місцеве підприємство «Мотор Січ».

Суспільне Запоріжжя

Та побували на запорізькому підприємстві "Іскра", що входить до концерну "Укроборонпром"."Сьогодні ми були на заводі, вашому прекрасному заводі "Іскра". Чому прекрасному? Бо це один з небагатьох заводів, який не має жодних боргів, прибутковий завод. Наразі, ми обговорюємо з новим очільником "Укроборонпрому" питання, щодо збільшення в 2 рази нашого вітчизняняного замовлення на 2021 рік,"- сказав президент.

Після спілкування з пресою, кортеж чиновників попрямував далі.

Тим часом, на верховій частині балкового мосту о 13.00 відкрили рух траспорту.

На першій черзі запорізького мосту відкрили рух транспорту. Суспільне Запоріжжя

Автотранспортна магістраль через річку Дніпро у Запоріжжі - найбільший об’єкт у рамках президентської програми "Велике будівництво" . Загальна довжина мосту – 9 кілометрів 100 метрів. Складатиметься з 27 технологічних споруд, виготовлених винятково з українських будматеріалів. Проєктна вартість будівництва – майже 12 мільярдів гривень.

Суспільне Запоріжжя

Нагадаємо, у зв'язку з цим, рух мостом Преображенського через річку Старий Дніпро буде змінено.

Що відомо

  • У Генеральному плані Запоріжжя проєкт будівництва мостового переходу через Дніпро був закладений ще в 1965-му році, але його відхилили. Пізніше проєкт заносили до перспективного плану розвитку міста, але через брак коштів призупиняли.
  • В листопаді 2019 року Служба оголосила міжнародний тендер на визначення підрядної організації для виконання робіт з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро. Переможцем стала компанія «Onur Taahhut» перемогла з пропозицією 11, 918 млрд грн. Термін надання послуг – до березня 2024 року. Строк реалізації верхової частини першої черги будівництва – грудень 2022 року.
  • Під час пресконференції, присвяченої першій річниці президентства, Володимир Зеленський пообіцяв, що в рамках програми "Велике будівництво" міст через річку Дніпро у Запоріжжі буде добудований за два-два з половиною роки.
  • Запорізький міст складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, в тому числі двох позакласних мостів з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Його довжина становить понад 9 км. За ходом будівництва можна спостерігати онлайн.