Перейти до основного змісту

На Запоріжжі зібрали 339 тисяч тонн зерна: результати врожайної кампанії

На Запоріжжі аграрії зібрали 339 тисяч тонн зерна. Фермери обробили майже 1,9 мільйона гектарів ріллі у Василівському, Пологівському та Запорізькому районах.

Про це сьогодні, 5 листопада, розповіла під час брифінгу директорка Департаменту агропромислового розвитку ЗОВА Валентина Крамаренко.

Валентина Крамаренко, директорка Департаменту агропромислового розвитку ЗОВА. Суспільне Запоріжжя

Врожай 2024 року

За словами Валентини Крамаренко, на сільськогосподарських угіддях Запорізької області площею 1,88 мільйона гектара аграрії зібрали наступний врожай:

  • зерно — 339 тисяч тонн;
  • ярі культури — 140 тисяч тонн;
  • соняшник — 176 тисяч тонн;
  • озимий ріпак — 62 тисячі тонни;

Цьогоріч результати кампанії дещо нижчі, ніж торік через погодні умови:

"Відсутність дощів у поєднанні з заморозками призвели до недобору у 2024 році врожаю сільськогосподарських культур. Через відносно спекотний початок літа збирання ранніх зернових та зернобобових культур у Запорізькій області цьогоріч розпочалося на тиждень раніше і завершилося 24 липня 2024 року".

Також завершився збір овочевих культур. Окрім цього, як повідомила Валентина Крамаренко, нині розпочалася робота з посіву озимих культур:

"На підконтрольній Україні території під урожай 2025 року вже посіяно озимої пшениці 93 тисячі гектарів, що на 11 тисяч менше, ніж торік, озимого ячменю — 7,3 тисячі гектарів, це майже вдвічі більше, ніж під урожай 2024 року. Крім того, завершено сівбу озимого ріпаку на площі майже 27 тисяч гектарів, що на чотири тисячі менше, ніж торік".

Державна підтримка агровиробників

Цьогоріч у вересня 2024 року тривав набір заявок від агровиробників з прифронтових територій для отримання держпідтримки (1000 гривень за гектар на території можливих бойових дій та 2000 гривень за гектар на території активних бойових дій):

"У Державний аграрний реєстр подали 323 заявки, у тому числі 259 заявок — це можливі бойові дії та 59 заявок — активні бойові дії. У Департаменті було розглянуто усі ці заявки, проведено два засідання комісії обласної з цього приводу. На засідання комісії затверджено 318 заявок. Це дуже важлива підтримка для наших аграріїв прифронтових територій. Кошти будуть розподілені Міністерством аграрної політики та продовольства".

П'ять заявок, за словами Валентини Крамаренко, були відхилені:

"Дві заявки відхилені, тому що правильно зазначено в статистиці: у першій вони взагалі не подали до статистики звіт 4-СГ, а у другій — площа засіяних, засаджених сільгоспкультурами площ дорівнювала нулю. А саме ця підтримка стосувалася виключно земель, які засіяні, засаджені".

Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube

Топ дня

Вибір редакції