У Запоріжжі переселенець із Краматорська Володимир Малихін відновив власний бізнес — бджільництво. Чоловік займається розведенням бджіл задля виробництва лікувального засобу — маточного молока — і вже облаштував пасіку на 50 вуликів на території острова Хортиця та встиг зібрати перші "врожаї".
Історію бджоляра — дізнавались кореспонденти Суспільного.
Володимир Малихін займається бджільництвом близько сорока років, з них більшу частину — у Донецькій області. Від початку великої війни, армія РФ обстрілами знищила пасіку та оселю бджоляра у Краматорську, тому чоловік був вимушений переїхати до Запоріжжя.
"Усе. 40 років життя — усе було в одну мить знищено. Почалось повномасштабне вторгнення і буквально через 2-3 місяці я залишився без житла. Все було розбите внаслідок російського обстрілу", — розповів Володимир.
Цьогоріч влітку бджоляр, за підтримки небайдужих колег, облаштував нову стаціонарну пасіку на острові Хортиця у Запоріжжі. Така локація найкраще підходить для виробництва лікарських засобів, розповів Володимир Малихін:
"Чому Хортиця? Бо тут є близько 300 видів лікарських рослин — базовий потенціал для отримання маточного молочка, а пасіка в нас виключно напрямку маточного молочка. Тому вибрали локацію Хортиця, як раз з цієї причини", — пояснив бджоляр.
Нині пасіка Володимира на Хортиці налічує 50 вуликів, з яких чоловік вже встиг зібрати перші "врожаї" маточного молочкаЖелеподібна білувато-жовта маса. Лікарські засоби з маточного молочка рекомендують дорослим при гіпертонії, розладах травлення, стресах, у післяпологовий період, при себореї шкіри обличчя. — секреції медових бджіл, яка містить незамінні для людини амінокислоти та вітаміни.
"Спеціальний вік бджіл, від 6 до 12 днів, такий короткий проміжок життя, і в них максимально активні залози. Вживаючи пилок різних квітів, вони виробляють маточне молочко. І це молочко може бути різних лікувальних впливів", — пояснив Володимир.
В майбутньому чоловік мріє організувати власну школу бджільництва, аби передавати знання наступним поколінням бджолярів:
"Все це не повинно канути десь в літа. Треба доводити до бджолярів початківців. Для тих, хто хоче покращити фах, знання. З початку майбутнього сезону треба буде починати знову свою місію. Сподіваюсь, що ми його почнемо в мирному Запоріжжі та Україні", — підсумував Володимир.
Раніше Суспільне повідомляло, що ветеран війни з Запоріжжя Сергій Баршацький отримав грант за державною програмою "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей" та відкрив суші-бар у рідному місті.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube