Перейти до основного змісту

"Ніщо так не об'єднує, як єдиний диктант": військові на Запорізькому напрямку долучились до написання радіодиктанту-2024

Сьогодні, 25 жовтня, у День української писемності та мови військові, котрі нині боронять країну на Запорізькому напрямку, долучилися до написання радіодиктанту національної єдності. Писали в бліндажах та окопах на лінії фронту.

Бійці 118 ОМБр пишуть радіодиктант національної єдності в окопі на Запорізькому напрямку. Суспільне Запоріжжя

Бійці 118 окремої механізованої бригади писали цьогорічний Національний диктант єдності просто неба — воїни спирались на ящики з боєкомплектом. Один з військових на псевдо "Шеф" долучився до радіодиктанту вперше, втім тепер обіцяє не пропускати жодного:

"Я думаю, вся Україна пише в надскладних умовах. Мабуть, всім важко зараз, де б не був наш народ. Війна, яка зараз йде, вона роз’єднала родини. Ніщо так не об'єднує, як єдиний диктант".
"Шеф", військовослужбовець 118 ОМБр. Суспільне Запоріжжя

Військовий на псевдо "Шеф" пише радіодиктант просто неба. Суспільне Запоріжжя

Разом із "Шефом" писав диктант військовослужбовець "Барабан". У 2007 році він самостійно почав опановувати українську мову, до цього спілкувався тільки російською:

"Я сподіваюсь, що мій малий доєднався сьогодні. А навіть якщо ні, то я замість нього. Відправлю малому на перевірку, хай подивиться, як тато вміє писати українською мовою. Хочу приклад показати, а чому ні. Хай вчить мову. Треба її знати".
Боєць на псевдо "Барабан". Суспільне Запоріжжя

Побратими на псевдо "Шеф" та "Барабан" пишуть радіодиктант у окопі. Суспільне Запоріжжя

Побратими разом із написаним диктантом національної єдності, Запорізький напрямок. Суспільне Запоріжжя

Одночасно, перебуваючи неподалік від лінії фронту, у бойовій готовності, писали Національний диктант єдності й бійці 31 ОМБр. Долучився до написання й військовий на псевдо "Майор":

"Нашу писемність завжди утискали, ніколи не просували, а хто найбільше не просував? Це Росія. Росія, яка завжди знищувала нашу писемність. Тому я вирішив приєднатися, щоб інші також побачили, що ми приєднуємось. Умови в повній бойовій готовності, з БК, зі зброєю".
Боєць на псевдо "Майор" пише радіодиктант національної єдності у бойовій готовності. Суспільне Запоріжжя

Військовий 31 ОМБр на псевдо "Майор" пише цьогорічний радіодиктант. Суспільне Запоріжжя

"Майор" неодноразового брав участь у написанні радіодиктанту. За словами бійця, цьогорічний текст був складний, але з глибоким сенсом:

"Що стосується правопису, дуже багато різних знаків пунктуації. Але він нас підштовхує до історії. Дуже приємно, що згадали київське "Динамо", за яке ми вболіваємо. Про наших коментаторів, і в цьому тексті донесли, що не тільки сама писемність, а й що голос, яким людина до нас доносить, може викликати різні емоції".
Бійці 31 ОМБр пишуть диктант національної єдності, перебуваючи поблизу лінії фронту на Запорізькому напрямку. Суспільне Запоріжжя

Військові 31 ОМБр доєдналися до Національного диктанту єдності, Запорізький напрямок . Суспільне Запоріжжя

Військовослужбовиця 31 ОМБр пише радіодиктант на Запорізькому напрямку. Суспільне Запоріжжя

Що відомо про радіодиктант-2024

Авторка цьогорічного радіодиктанту "Дороги України" — Оксана Забужко, українська письменниця та есеїстка. Текст мав назву "Магія голосу". За словами Забужко, тема цьогорічного диктанту "дуже симпатична". У інтерв'ю Українському Радіо Оксана Забужко натякнула, що її текст буде подарунком до ювілею Українського Радіо, яке цьогоріч святкує свої 100 років.

Текст читав письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Вишебаба мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення. Автор книги віршів "Тільки не пиши мені про війну", виданої у 2022 році.

Команда Українського Радіо 2000 року започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності задля єднання навколо мови.

Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об'єднує українців і знавців української мови по всьому світові.

Як надіслати диктант на перевірку?

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.

  • надіслати текст Радіодиктанту паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
  • сфотографувати / відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media.

Після оприлюднення тексту радіодиктанту електронні листи не прийматимуть. Усі надіслані роботи перевірить фахова комісія.

Текст радіодиктанту буде оприлюднено 28 жовтня, об 11:00 на сайті Українського Радіо та на сайті Суспільне Культура.

Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube

Топ дня
Вибір редакції