Сьогодні, 25 жовтня, у День української писемності та мови військові, котрі нині боронять країну на Запорізькому напрямку, долучилися до написання радіодиктанту національної єдності. Писали в бліндажах та окопах на лінії фронту.
Бійці 118 окремої механізованої бригади писали цьогорічний Національний диктант єдності просто неба — воїни спирались на ящики з боєкомплектом. Один з військових на псевдо "Шеф" долучився до радіодиктанту вперше, втім тепер обіцяє не пропускати жодного:
"Я думаю, вся Україна пише в надскладних умовах. Мабуть, всім важко зараз, де б не був наш народ. Війна, яка зараз йде, вона роз’єднала родини. Ніщо так не об'єднує, як єдиний диктант".
Разом із "Шефом" писав диктант військовослужбовець "Барабан". У 2007 році він самостійно почав опановувати українську мову, до цього спілкувався тільки російською:
"Я сподіваюсь, що мій малий доєднався сьогодні. А навіть якщо ні, то я замість нього. Відправлю малому на перевірку, хай подивиться, як тато вміє писати українською мовою. Хочу приклад показати, а чому ні. Хай вчить мову. Треба її знати".
Одночасно, перебуваючи неподалік від лінії фронту, у бойовій готовності, писали Національний диктант єдності й бійці 31 ОМБр. Долучився до написання й військовий на псевдо "Майор":
"Нашу писемність завжди утискали, ніколи не просували, а хто найбільше не просував? Це Росія. Росія, яка завжди знищувала нашу писемність. Тому я вирішив приєднатися, щоб інші також побачили, що ми приєднуємось. Умови в повній бойовій готовності, з БК, зі зброєю".
"Майор" неодноразового брав участь у написанні радіодиктанту. За словами бійця, цьогорічний текст був складний, але з глибоким сенсом:
"Що стосується правопису, дуже багато різних знаків пунктуації. Але він нас підштовхує до історії. Дуже приємно, що згадали київське "Динамо", за яке ми вболіваємо. Про наших коментаторів, і в цьому тексті донесли, що не тільки сама писемність, а й що голос, яким людина до нас доносить, може викликати різні емоції".
Що відомо про радіодиктант-2024
Авторка цьогорічного радіодиктанту "Дороги України" — Оксана Забужко, українська письменниця та есеїстка. Текст мав назву "Магія голосу". За словами Забужко, тема цьогорічного диктанту "дуже симпатична". У інтерв'ю Українському Радіо Оксана Забужко натякнула, що її текст буде подарунком до ювілею Українського Радіо, яке цьогоріч святкує свої 100 років.
Текст читав письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Вишебаба мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення. Автор книги віршів "Тільки не пиши мені про війну", виданої у 2022 році.
Команда Українського Радіо 2000 року започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності задля єднання навколо мови.
Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об'єднує українців і знавців української мови по всьому світові.
Як надіслати диктант на перевірку?
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.
- надіслати текст Радіодиктанту паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
- сфотографувати / відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media.
Після оприлюднення тексту радіодиктанту електронні листи не прийматимуть. Усі надіслані роботи перевірить фахова комісія.
Текст радіодиктанту буде оприлюднено 28 жовтня, об 11:00 на сайті Українського Радіо та на сайті Суспільне Культура.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube