Перейти до основного змісту

"Національний кешбек": як долучитися до програми у Запоріжжі

Півтора мільйона українців, зокрема й жителі Запорізької області, долучилися до урядової програми "Національний кешбек", яка стартувала цьогоріч у вересні. За нею можна отримати до 3000 гривень на місяць як повернення коштів за купівлю товарів українських виробників.

Які умови програми, як стати її учасником та на що можна витратити кошти — розповіла під час брифінгу заступниця голови Запорізької ОВА з економічних питань Оксана Матвіїшина.

Оксана Матвіїшина, заступниця очільника ЗОВА з економічних питань. Суспільне Запоріжжя

Умови програми "Національний кешбек"

З 2 вересня в України стартувала урядова програма "Національний кешбек" як підтримка для українців та українських виробників:

"Кешбек у розмірі 10% від вартості придбаних українських товарів буде зараховуватись покупцям на картку для того, щоб вони могли використати потім їх за своїм бажанням та за своїми потребами. Ліміт нарахувань становить 3000 грн на особу, тобто в місяць кожний покупець може придбати українських товарів на суму 30 000 грн та отримати на них кешбек, якщо ці товари зареєстровані у програмі", — зазначила Оксана Матвіїшина.

Як зазначила посадовиця, покупці можуть придбати будь-які товари (окрім підакцизних) українських виробників-учасників програми та отримати за це кеш бек:

"Серед цих продуктів є як харчові продукти, меблі, одяг, будівельні матеріали і так далі, безліч товарів, які зараз є зареєстрованими у програмі, покупець може скористатися своїм правом та отримати на них кешбек. Виключення становлять тільки товари підакцизної групи — це тютюнові вироби, це пальне, а також міцний алкоголь".

Витратити отриманий кешбек українці можуть для оплати комунальних послуг, проїзду в громадському транспорту, мобільного зв'язку, ліків, на спорт, кіно, донати на потреби ЗСУ та купівлю військових облігацій.

Сама програма триватиме до 31 грудня 2025 року, втім цьогорічні нарахування за покупки, здійснені у вересні-листопаді необхідно витратити до 31 січня 2025 року:

"Реалізовуватися проєкт буде за кошти, які передбачені на ці цілі в державному бюджеті: в цьому році це було три мільярди гривень, на наступний рік планується виділити державою шість мільярдів гривень. Покупці, які мали вже змогу отримати кешбек за вересень-листопад мають його використати до 31 січня 2025 року, а кошти, які будуть отримані за покупки, здійснені в грудні, стануть активними в лютому наступного року та можуть бути використані до кінця 2025 року".

За словами посадовиці, програма "Національний кешбек" матиме позитивний вплив на українську економіку:

  • створення нових робочих місць;
  • збільшення надходжень до державного та місцевого бюджетів;
  • детінізація економіки завдяки використанню безготівкового розрахунку та фіскальних чеків.

Як долучитися до програми "Національний кешбек"

  • покупці — охочим необхідно оформити спеціальну картку для зарахування кешбеку (онлайн — через мобільний застосунок, фізичну — у відділенні банку), надати дозвіл про передачу даних щодо транзакцій з банківських карток та під'єднати послугу "Національний кешбек" у застосунку "Дія":
"Наразі авторизовані 11 банків, які беруть участь у програмі — це Ощадбанк, Приватбанк, Sense bank, А-Банк, ПУМБ, Укрсиббанк, Monobank, Акордбанк, Глобус, Укргазбанк та Банк Кредит Дніпро, тобто кожний може в цих банках оформити свої віртуальні картки чи фізичну картку і взяти участь у програмі", — пояснила Оксана Матвіїшина.
  • виробники — через портал "Дія" потрібно подати дві заявки: перша — про включення до переліку українських товаровиробників, друга — про включення своїх товарів до переліку українських товарів. Обидві заявки мають бути підписані КЕПКваліфікований електронний підпис:
"Вже зареєстровано понад 267 тисяч українських товарів, на яких може розповсюджуватися дія цієї програми, і це саме 1352 українські виробники, які також беруть участь у цій програмі. У Запорізькій області до проєкту на сьогодні долучилося вже 34 місцеві товаровиробники та дві локальні мережі", — зазначила Окмана Матвіїшина.
  • продавці — через портал "Дія" необхідно подати заявку про включення до переліку продавців та підписати її електронним підписом. Обов'язковою умовою є робота на загальній системі оподаткування.

За які товари нараховується Нацкешбек

Кешбек вже діє на 38 тисячах товарів українського виробництва: продукти, ліки, одяг, побутова хімія і косметика, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки та інші. Список товарів, на які нараховується кешбек, можна переглянути за посиланням — https://madeinukraine.gov.ua/perelik-tovariv.

Список закладів, де нараховують кешбек, оновлюватиметься. Переглянути його можна на сайті — https://madeinukraine.gov.ua/perelik-prodavtsiv.

У Мінцифри зазначають, що програма перший місяць працюватиме у форматі бета-тесту. Виробники та продавці українських товарів, які мають бажання долучитись до Національного кешбеку, ще можуть це зробити через портал Дія.

Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube

Топ дня

Вибір редакції