У Запоріжжі майбутнім випускникам — дітям із вразливих категорій — безоплатно допомагають підготуватися до складання національного мультипредметного тесту (НТМ), який відбудеться у 2025 році. Протягом чотирьох місяців разом із вчителями вони повторюють навчальну програму із трьох предметів.
Детальніше про ініціативу соціального репетиторства дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Підготуватися старшокласникам до майбутнього тестування допомагають у благодійному фонді "Карітас Запоріжжя". На заняттях діти разом із репетиторами повторюють програму з української мови, історії України та математики. У групі 12 дітей. Серед тих, хто прагне покращити знання — Дмитро. Він планує опанувати юридичну професію:
"Для мене це дуже важливо, бо такі професії потребують бал 150 та вище. Якщо я наберу бал нижче, то не зможу вступити на професію про яку мрію. Планую йти або на прокурора, або на юриста".
Підготовка до НМТ триває протягом чотирьох місяців — від початку червня до кінця вересня. Тому репетитори акцентують на основних моментах, розповів викладач історії Олександр Горєлов:
"Якщо ми говоримо про викладання в школі, то в нас вся програма НМТ з 8-го по 11-й класи. Наш проєкт розрахований на менше часу, тому треба ущільнювати матеріал, давати дозовано. Якщо ми в школі можемо грати з дітьми, то тут акцент робимо саме на тести".
Заняття відбуваються тричі на тиждень, одне триває протягом двох годин. Як і в школі, діти мають перерву, тож можуть відпочити: пограти в різні ігри чи просто поспілкуватися. Комунікація для них нині вкрай важлива, наголошує соціальна педагогиня БФ "Карітас Запоріжжя" Вікторія Бородіна:
"До нас прийшли підлітки, які навіть боялись пересісти, щоб їх видно було. Тут діти в колективі, вони бачать одне одного, бачать очі одне одного, вміють попросити по допомогу, вміють поділитися. Вони навіть вже почали сперечатися. І це дуже класно, коли діти вчаться відстоювати свою думку".
Проєкт реалізують на грантові кошти, тож організатори змогли обладнати укриття та забезпечити його резервним живленням, аби діти навчалися під час тривог і під час відключення електроенергії, розповіла координаторка центру по роботі з дітьми та молоддю БФ "Карітас Запоріжжя" Юлія Рощукіна:
"Ми написали проєкт саме цього спрямування та виграли грант. Завдяки якому ми змогли організувати навчання в безпечному приміщенні, змогли забезпечити простір усім необхідним та запросити педагогів".
Нині триває набір охочих у додаткову групу. Долучитися можуть діти із вразливих категорій:
- внутрішньо переміщені особи (ВПО);
- малозабезпечені родини;
- родини з дітьми, які мають інвалідність або важкі хронічні захворювання;
- родини з дітьми, де один із батьків має інвалідність;
- діти-сироти;
- діти під опікою;
- діти, які виховуються одним із батьків;
- родини з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах (СЖО).
Зареєструватися для участі в проєкті можна за Google-формою або безпосередньо за адресою Простору, дружнього до дітей БФ "Карітас Запоріжжя".
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber