75 жителів Запорізької області, які втратили роботу, долучилися до програми "Гроші за роботу" від благодійного фонду "Карітас Запоріжжя". Ініціатива реалізується у рамках проєкту “Багатосекторна допомога постраждалим від війни в Україні” за підтримки USAID та передбачає працевлаштування на суспільно-корисні роботи на три місяці.
Програма передбачає працевлаштування, як вимушених переселенців, так і жителів прифронтових громад області, розповіла соціальна працівниця благодійного фонду “Карітас Запоріжжя” Тетяна Сергєєва:
"Це можуть бути люди з інвалідністю, батьки з багатодітних родин, одинокі мами, опікуни піклувальники, особи старше 50 років, але не пенсіонери. Люди, які втратили роботу і не мають грошей на організацію життєдіяльності. Це може бути прибирання території парків, мілкий ремонт, фарбування будівель".
За словами Тетяни Сергєєвої, проєкт розпочався з травня цього року:
"Дана програма працює у Матвіївській громаді, Вільнянській, Михайло-Лукашівській громаді, Михайлівській, Чернігівській, Пологівській, зараз починаємо активно працювати у Запоріжжі".
Жителька села Михайло-Лукашеве, що у Запорізькій області, Катерина Сичова вже місяць працює у рамках проєкту. Жінка тричі на тиждень вона викладає для дітей рукоділля:
"Дізналася, що хочуть зробити проект, та зацікавилася. Мені запропонували роботу з дітками і я почала працювати. До проєкту теж працювала майстринею, вишивала бісером та гладдю вже понад 10 років. Але воно не дуже популярно було, бо багато коштує матеріал і сама робота, тож більше на подарунки".
Жінка ділиться, самотужки виховує сина з інвалідністю. Знайти роботу їй складно, адже потрібно постійно бути поруч із дитиною:
"У мене дитина з інвалідністю, у нього затримка психічного і мовленнєвого розвитку. З роботою не виходить. Ту, що я дивилася або далеко у Запоріжжі, а мені потрібно бути більше з дитиною, бо він у Вільнянську. Тим паче на літо, такий варіант мене зацікавив".
Наразі тимчасову роботу в рамках програми знайшли вже 75 людей. Вони працюють в сільських, релокованих громадах і в Запоріжжі:
"З 75 осіб — 36 місцевих. Люди працюють соціальними працівниками, які доглядають за одинокими особами похилого віку, прибиральниками території, організаторами дитячого дозвілля. Ми працевлаштовуємо за умовами програми офіційно за договором".
Наразі реєстрація в програму "Гроші за роботу" завершена. Зареєстровано 120 осіб, з яких 75 вже працевлаштовано, повідомили у фонді.