У Запорізькій області до кінця поточного року на офлайн-навчання мають вийти майже 45 тисяч дітей.
Про це сьогодні, 25 липня, повідомила під час брифінгу директорка обласного департаменту освіти та науки Людмила Бухаріна.
За її словами, з 2 вересня, коли стартує новий навчальний рік, навчатися офлайн зможуть 24 тисячі дітей. Поступово кількість збільшуватиметься:
"На 1 вересня умови для всіх ще не будуть створені, але в нас є так звана дорожня карта. Для 44589 дітей до кінця року мають бути створені умови в Запоріжжі та Запорізькому районі для виходу в офлайн. Далі разом з батьками має відбутися серйозна комунікація. Ми її вже розпочали з опитувань. Обов’язково буде екскурсія до укриття, щоб батьки пересвідчились, а потім вже ухвалили рішення".
Людмила Бухаріна зауважує, що в минулому навчальному році у змішаному форматі навчалися в 79 школах області, а це 20% від загальної кількості навчальних закладів регіону. Тому нині в пріоритеті — будівництво та облаштування укриттів:
"Якщо будується протирадіаційне укриття для окремої школи, то відповідно й діти цієї школи є користувачами цього укриття. Це не якась окрема юридична особа, чи окрема школа, це укриття для школи. Навчатися там зможуть і школи, які знаходяться поряд. Вони будуть використовувати у другу зміну це укриття. У майбутньому ми передбачаємо, що укриття буде використовуватися й для надання позашкільної освіти".
Також Людмила Бухаріна зауважила, що через комплекс причин, в області триває оптимізація навчальних закладів:
"Дійсно буде суттєве скорочення кількості шкіл. На сьогодні я не скажу точну цифру, скільки залишиться, процес відбувається, він динамічний. Треба враховувати соціально-економічну та демографічну ситуацію. І жоден з нас не буде заперечувати, що саме за останній період у нас дуже суттєво змінилась демографічна ситуація. Негативна динаміка почалася ще до війни, а з війною додалися ще й міграційні процеси й відтік молоді".
Нині в області 383 школи надають освітні послуги (до війни було майже 500), з них майже в 100 навчається менше ніж 100 учнів:
"Гроші йдуть за дитиною. Якщо дітей стає менше, відповідно фінансування зменшується. Ми ж не будемо сперечатися стосовно того, що кількість дітей зменшилася?" — наголошує Бухаріна.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber