У Запоріжжі сезон баштанів цьогоріч розпочався раніше. На ринках кавуни коштують 10-25 гривень за кілограм, а дині — 30-40 гривень за кілограм. На нітрати дині й кавуни перевіряють щодня. Чи відповідають ці продукти нормам безпеки за вмістом нітратів дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Розповіла Суспільному завідувачка лабораторії одного із запорізьких ринків Інна Гріцаєнко.
За її словами, проби на вміст нітратів та шкідливих речовин забирають щодня:
"Норма, максимальний міст нітратів на кілограм у кавунів до 60 мг/кг, у дині — до 90 мг/кг. З початку цього сезону, в цьому році з 14 червня ми зайшли сюди, в цю лабораторію, в нас не було жодного разу перевищення вмісту нітратів".
Інна Гріцаєнко каже: нині фермери відмовляють від мочевини та селітри, ягоди здебільшого вирощують під агроволокном та з крапельним поливом. Саме тому в баштанах не перебільшений вміст нітратів:
"Початок липня — з’являється український кавун. Це Херсонщина та, що не окупована, це Одеса, Миколаїв. Навіть наша Запорізька та Дніпропетровська області. Те, що заходить до нас кінець травня-червень — це імпортована продукція. Вони всі поставляють свою продукцію згідно карантинного сертифіката. Вони сертифіковані, перевірені".
Реалізаторка Олена Іванченко торгує кавунами та динями ще з середини червня. Жінка каже: зараз в асортименті — тільки місцеві, запорізькі баштани:
"Кавун — 25, а диня — по 30 і по 40. Дуже багато людей у нас, покупців. І по кілька разів на день навіть приходять і беруть. І задоволені дуже".
Тож, за словами завідувачки лабораторії, споживати кавуни та дині вже можна, але — в міру. Доросла людина в день має їсти не більше 400 грамів баштанів, говорить Інна Гріцаєнко. Та розповідає, як правильно їх обирати:
"Стиглий кавун має бути з чітким малюнком, якщо він полосатий. Він має бути з сухим хвостиком. Він не має бути придавлений, битий. І місце, де лежав кавун, має бути жовтого кольору".
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber