У Запоріжжі встановили електронну призму-меморіал, присвячену полеглим захисникам та захисницям

Сенсорна призма, встановлена на Алеї Героїв у Запоріжжі, 15 липня 2024. Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 15 липня, у Запоріжжі на Алеї Героїв встановили сенсорну призму, присвячену загиблим військовим.

На відкритті побували кореспонденти Суспільного.

Сенсорна призма, встановлена на Алеї Героїв у Запоріжжі, 15 липня 2024. Суспільне Запоріжжя

Електронна призма містить інформацію про 128 захисників області. Зокрема, про полеглого військовослужбовця Костянтина Шикалова. Чоловік загинув 5 грудня 2022 року, підірвавшись на міні, розповіла його дружина Світлана:

Він був командир відділення, він їхав зі своїми хлопцями на завданні — це кордон Донецької і Запорізької областей. Йому було 45 років. Залишився син. На момент загибелі синові було сім років".
Світлана Шикалова. Суспільне Запоріжжя

Світлана каже, що дуже важливо, аби про загиблих героїв знали та розуміли, якою ціною дається перемога. Однак нова сенсорна призма, на її думку, незручна в користуванні, краще встановлювати персональні, аби одразу можна бачити інформацію про героя:

"Хто буде підходити сюди та шукати? Я буду підходити, бо мені захочеться подивитися на нього. Люди, які просто ходять, їм буде просто нецікаво. Хочеться, щоб люди бачили всіх наших героїв, хто загинув. Вони не помістяться всі на проспекті, але треба виділити місце. Будуть вони там всі, і їх буде видно. Це повинен бути якийсь парк, де гуляють люди з дітьми".
Містяни біля сенсорної призми, що встановлена на Алеї Героїв у Запоріжжі, 15 липня 2024. Суспільне Запоріжжя

За словами секретарки міськради Регіни Харченко, для нових персональних призм на Алеї Героїв вже немає місця, тому обрали альтернативний варіант — сенсорну. Під час її розробки бюджетні кошти не витрачали, бо використали призму, яку раніше використовували в аеропорту Запоріжжя. ЇЇ перелаштували та створили цифрові картки з інформацією про загиблих захисників та захисниць:

"Ми використовуємо призму без додаткового фінансування з місцевого бюджету. Я хочу зауважити, що така концепція електронних призм не нова для Запоріжжя, подібна практика є в Київській міській раді. Ми плануємо поширювати їх кількість, тому що в нас є ще відповідна призма в районі залізничного вокзалу, і також хочемо її використовувати з цією метою, щоб увічнити пам'ять захисників", — зазначила Регіна Харченко.
Регіна Харченко. Суспільне Запоріжжя

Містяни біля сенсорної призми, що встановлена на Алеї Героїв у Запоріжжі, 15 липня 2024. Суспільне Запоріжжя

Аби знайти інформацію про загиблого, треба ввести його ім’я та прізвище. Тоді на екрані відкриється електронна картка про героя. За словами Регіни Харченко, нині на розміщення інформації про загиблих бійців подали ще 330 заявок.

Містянин біля сенсорної призми, що встановлена на Алеї Героїв у Запоріжжі, 15 липня 2024. Суспільне Запоріжжя

Сімʼї загиблих воїнів, які хочуть внести інформацію про загиблого, можуть звертатися до відділу соціальної підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей:

  • бул. Вінтера, 14 (2 поверх)
  • 093-530-43-73 (кол-центр)
Сенсорна призма, встановлена на Алеї Героїв у Запоріжжі, 15 липня 2024. Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram