У Запоріжжі громадські слухання щодо оптимізації закладів освіти відбудуться у форматі електронного опитування

Будівля Запорізької міської ради. Фото: сайт Запорізької міської ради

З 24 червня по 18 липня у Запоріжжі у форматі електронного опитування відбудуться громадські слухання щодо оптимізації закладів освіти. Такий формат було обрано враховуючи безпекові умови.

Про це сьогодні, 19 червня, повідомила пресслужба Запорізької міської ради.

"Такий формат дає можливість проголосувати з цього приводу усім представникам громади", — йдеться у повідомленні пресслужби.

Електронне опитування проводитиметься на веб-платформі "Єдина платформа місцевої електронної демократії"

Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем щодо такого формату проведення громадських слухань до начальника управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Євгена Коваленка:

"Громадські слухання відбудуться у форматі електронного опитування, а потім на сайті міської ради буде оприлюднений звіт. Це буде п'ять питань, а опитування буде тривати 25 днів, аби всі мешканці міста, хто має бажання, змогли проголосувати".

Відповідаючі на питання кореспондента, чому саме такий формат був обраний, посадовець відповів наступне:

"Дивіться, у нас є рішення міської ради від 2022 року про консультації з громадськістю, в тому числі в це рішення входять і громадські слухання. Там сказано, що у надзвичайних ситуаціях консультації з громадськістю проводяться тільки засобами електронного зв'язку".

Рішення міської ради від 26.01.2022 № 60. Сайт Запорізької міської ради

"У нас є норма статуту міста Запоріжжя, де сказано, що у громадських слуханнях мають мати можливість висловити свою думку усі мешканці Запоріжжя, тобто проголосувати. То ми повинні надати таку можливість. І враховуючи, що ми в жодному укритті Запоріжжя надати таку можливість не зможемо, тому і відбудуться громадські слухання в електронному форматі", — пояснив Євген Коваленко.

Євген Коваленко, начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради. Запорізька міська рада

За словами посадовця, голоси будуть підраховуватися в режимі онлайн:

"Тож одразу буде все видно скільки людей проголосувало, скільки за що подивилися".

Відповідаючі на питання кореспондента щодо доцільності проведення громадських слухань вже після того, як п'ятого червня були ухвалені рішення щодо оптимізації освітніх закладів, Євген Коваленко відповів наступне:

"... До нас надійшла ініціатива від громадськості. Ми повинні цю ініціативу відпрацювати. Громадськість зібрала більше тисячі підписів, попросила провести громадські слухання ось тому, ми на цю ініціативу реагуємо".
Євген Коваленко
"Громадські слухання будь-які, вони не є обов'язковими — це прописано у нас в статуті. Далі їх повинні депутати розглянути й взяти до уваги. Потім при прийнятті рішення взяти до уваги ті результати, які будуть на громадських слуханнях. Чи вплине, чи не вплине, я не відповім вам, адже я не є депутат ради, я не є колегіальним органом тощо", — зазначив посадовець.

Кореспонденти Суспільного також звернулися за коментарем щодо електронного формату до членкині ініціативної групи з проведення громадських слухань, координаторки платформи ВУС Валерії Морозової.

"Це вже не перший випадок, коли міськрада "вільно" інтерпретує норми статуту громади щодо громадських слухань. Це говорить, що Запорізька міська рада не прагне до демократичності, а лише імітує готовність до дискусії".

Валерія Морозова, координаторки платформи ВУС. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Це несправедливий механізм, він не залишає простору для обговорення й оптимізації процесу ліквідації. Це порушення прав громадян та статуту. І на це владі все одно, як видно з ситуації..."
Валерія Морозова

Що відомо про оптимізацію освітніх закладів у Запоріжжі:

  • 7 червня представники громади провели пресконференцію щодо обговорення рішень міської ради з оптимізації закладів освіти, що були ухвалені 5 червня. Напередодні цього активісти спільноти зібрали необхідну кількість підписів на підтримку ініціативи проведення громадських слухань.
  • 5 червня 2024 року під час чергової двадцять третьої сесії Запорізької міської ради депутати ухвалили низку рішень щодо оптимізації закладів освіти. Так, шляхом приєднання до інших навчальних закладів, припинили існування сім шкіл (два ліцеї та п'ять гімназій), дві початкові школи та п'ять дитячих садочків;
  • 4 червня 2024 року освітній омбудсмен Сергій Горбачов направив до виконуючої обов’язки Запорізького міського голови Регіни Харченко офіційного листа з проханням "повідомити підстави прийняття рішення щодо реорганізації освітньої мережі територіальної громади міста Запоріжжя";
  • 4 червня 2024 року на сайті Запорізької міської ради оприлюднили проєкти рішень щодо оптимізації 12 освітніх закладів;
  • 24 травня 2024 року на сайті Запорізької міської ради оприлюднили два проєкти рішень щодо оптимізації двох освітніх закладів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber