"Жінкам личить військова форма": військовослужбовиці, які воюють на Запорізькому напрямку, отримали жіночу польову форму

Вперше за 35 років незалежності у Збройних Силах України (ЗСУ) почали видавати жіночу форму. Зокрема, у квітні її отримали військовослужбовиці 118 окремої механізованої бригади Альона та Галина, які воюють на Запорізькому напрямку.

Військовослужбовиця 118 ОМБр Альона каже, що за третій рік у Силах оборони це перша форма, яку не доводиться перешивати:

Альона, військовослужбовиця 118 ОМБр. Суспільне Запоріжжя
Нам видавали форму, але вона була або широка, або довга. Краще мені купити форму самій, чим носити ту, що видавали, перешивати. І це перша форма, яку я вділа і вона підійшла мені по фігурі".

Військовослужбовиця Галина розповідаю, формою теж задоволена. Раніше ж їм доводилось перешивати чоловічу або купувати жіночу за власний кошт:

Галина, військовослужбовиця 118 ОМБр. Суспільне Запоріжжя
"Тут є резинка і штани тягнуться. Форма сіла на мене ідеально. Ця тканина мені подобається, в ній зручно. Кітель, який мені видавали, я в ньому так і не ходила, він в мене незношейний. Я до цього штани перешивала: підкорочувала та звужувала. Десь 450 гривень виходило".
Галина, військовослужбовиця 118 ОМБр. Суспільне Запоріжжя

Втім, знайти швачку, яка візьметься за роботу з військовою формою, складно — каже Альона:

Альона, військовослужбовиця 118 ОМБр. Суспільне Запоріжжя
"Не кожна швачка зробить так, як потрібно. Їм дуже важко працювати з матеріалом саме військовим. Через те, що є оці всі нашивки, тобто їм треба це все розпорювать. І за часом це довго. Коли видавали чоловічу, ти ходиш, як в мішку. А зараз все красиво. Взагалі, як мені говорили: “Жінкам личить військова форма”.
Військовослужбовиці 118 ОМБр. Суспільне Запоріжжя

Жіночу форму українського виробництва шиють у різних містах країни. Одне з таких підприємств розташоване у Черкасах. Його директор Ярослав Скрипник каже, впродовж 2023-2024 років на замовлення Міноборони відшили 32 тисячі комплектів жіночої форми:

Суспільне Черкаси
"Перед тим, як запускати в масове виробництво звісно відшивається зразок, він дається військовим, які носять його певний час і дають зворотній зв’язок. Всі намагались зробити цю форму максимально зручною для жінок. І в принципі я вважаю, що нам вдалося".

Жіночу форму розробили в Міністерстві оборони. На фабриці ж створювали лекала та відшивали перші зразки — розповідає Ярослав Скрипник:

Швейна фабрика у Черкасах. Суспільне Черкаси
"Є повноти різні, в чоловічій формі їх менше, є якісь елементи, наприклад, як еластичний пояс. Якщо жінка військова вагітніє, вона може продовжувати носити саме цю форму. Є розрізи на кітелі верхньому для зручності присідання, руху".
Жіноча військова форма. Суспільне Запоріжжя

Нині у Збройних силах України несуть службу понад 47 тисяч жінок, каже речник міноборони Дмитро Лазуткін. За його словами, аби закупити для них форму цьогоріч з держбюджету було виділено 130 мільйонів гривень:

Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони Україн. Особистий архів Дмитра Лазуткіна
"Зараз 90 % цієї форми вже закуплена і вона безпосередньо вже знаходиться у підрозділах. І фактично маємо ситуацію коли на 2024 рік по літніх жіночих костюмах питання в українській армії практично закрито. Залишилось тільки завершити постачання".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram