Пішла на співпрацю з російським ГРУ: жительку Мелітополя засудили за державну зраду — СБУ

Засуджена у державній зраді жителька Мелітополя. ЗОВА

У Запоріжжі засудили за державну зраду жительку тимчасово окупованого Мелітополя, яка, за даними слідства, пішла на співпрацю з Головним управлінням Генерального штабу ЗС РФ (ГРУ) та збирала розвіддані про розташування та переміщення українських військ. Їй призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років.

Про це сьогодні, 18 червня, повідомили в ЗОВА з посиланням на СБУ.

За даними слідства, проросійськи налаштована місцева жителька, з початком повномасштабного вторгнення добровільно пішла на співпрацю з представником головного управління генерального штабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ):

"Куратори пообіцяли їй "пристойну посаду" в органах окупаційної влади. Також обіцяли перевести у тил її чоловіка, який проходить службу у ЗС РФ та перебуває на передній лінії Херсонського напрямку. Для збору розвідданих жінка залучила свекра, який мешкав у Запоріжжі".

Чоловік мав здійснювати спостереження за розташуванням та переміщенням українських військ і робити фотофіксацію об’єктів. Отриману інформацію росіяни планували використати  для планування і підготовки серії ракетних обстрілів по Запоріжжю:

"У серпні 2022 року її родич був затриманий співробітниками СБУ саме під час передачі розвідданих про місця розміщення складів з військовою технікою та  боєприпасами, а у вересні того ж року його засуджено до 15 років позбавлення волі".

Суд визнав винною жінку за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Їй призначино покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber