У Запорізькій області спостерігали хмару у формі ядерного гриба: синоптик назвала причину такого явища

Купчасто-дощова хмара у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 17 червня, у небі в Запорізькій області спостерігали хмару у вигляді "гриба" або "воронки". Це купчасто-дощова хмара, один зі 150 різновидів хмар, який типовий для нашого регіону.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальника Запорізького обласного центру з гідрометеорології Тетяна Сорокіна.

"Вони виникають, коли є якісь висхідні потоки повітря вертикального розвитку. Тобто ці хмари бувають дуже потужні і дуже високі по вертикалі. Нижня границя у них – 200-400 метрів, а верхня межа таких хмар досягає восьми кілометрів, а може досягати і дванадцяти-чотирнадцяти кілометрів".
Купчасто-дощова хмара, яку спостерігали жителі Запоріжжі та області 17 червня 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Подібні купчасто-дощові хмари утворюються, коли висхідні потоки повітря не можуть подолати блокуючий шар ізотерміїнезмінність температури повітря з висотою в деякому шарі атмосфери, тому починається розтікання хмари у напрямку переважаючого горизонтального потоку повітря. Як наслідок у небі утворюється хмара схожа на "гриб". За словами Тетяни Сорокіної, з такими дощовими хмарами спостерігаються сильні зливи, грози, град та шквали:

"Купчасто-дощова хмара – це цілком природнє явище, спостерігається досить часто, особливо, коли ми як зараз спостерігаємо такі грозові явища в літній період. Нічого страшного немає, крім небезпечних метеорологічних явищ виключно природнього характеру".

Раніше Суспільне повідомляло, що завтра, 18 червня на території області синоптики прогнозують грози (І рівень небезпечності, жовтий).

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram