Планує стати дипломатом, аби захистити від злочинів дітей усього світу — Влад Буряк, що пройшов полон РФ, на Саміті миру

Владислав Буряк ділиться спогадами на Саміті миру. Save Vlad Buryak/Facebook

18-річний Владислав Буряк, який на початку повномасштабного вторгнення провів 90 днів у російському полоні, взяв участь у дискусії "Гуманітарний вимір. Звільнення полонених та депортованих осіб", що відбулася в рамках Саміту миру у Швейцарії.

Про це сьогодні, 17 червня, повідомили в Офісі президента України.

Зокрема, Влад розповів, як його викрали на блокпості у Василівці, яких катувань і знущань він зазнав, але не занепадав духом та підтримував інших бранців.

Владислав Буряк розповідає спогади про полон на Саміті миру. Офіс президента України

Також Влад наголосив, що полон змінив його життя та пріоритети на майбутнє. Тож нині він планує стати дипломатом, аби захистити від злочинів дітей усього світу:

"Моя мета — стати дипломатом. Моя місія — створити єдину систему, яка гарантуватиме безпеку дітей всього світу", — зазначив Владислав Буряк у дописі на Facebook — сторінці.
Владислав Буряк з Володимиром Зеленським на Саміті миру. Save Vlad Buryak

Що відомо про Владислава Буряка

Владислава Буряка — сина голови Запорізької районної адміністрації Олега Буряка — викрали російські окупанти у квітні 2022 року на блокпості у Василівці під час евакуації через відео зі зверненнями до родин російських військовополонених, які хлопець не видалив з телефону після перегляду. На той момент Владу було 16 років. Деякий час місцеперебування хлопця було невідоме, його постійно подавали в списки на обмін. Перші 48 днів, згадує Владислав, його утримували в районному відділені поліції в окремій камері, яка була три на два метри. Згодом його перевезли до готелю в Мелітополі, де він пробув 42 дні. Звільнили з російського полону Владислава Буряка 7 липня 2022 року. 8 липня він поділився спогадами про полон із журналістами Суспільного. Після звільнення Владислав виїхав за кордон.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram