"У графіки знеструмлень оперативно вносять зміни, тому черги можуть вимикати нерівномірно" — Запоріжжяобленерго

Ремонт електрообладнання. Facebook/Володимир Зеленський

У Запорізькій області заплановані графіки погодинних знеструмлень можуть оперативно корегувати, коли змінюється загальна енергетична ситуація в Україні, і тоді в чергах можуть виникати розбіжності в годинах вимкнення.

Повідомила речниця ПАТ “Запоріжжяобленерго” Зореслава Цупренко під час брифінгу в Медіацентрі ОВА.

За її словами, наприклад, 12 червня через негоду в інших областях, Запорізькій збільшили ліміти, тому в графіки двічі вносили зміни. Корегування відбувається також, коли рівень споживання електрики стає нижчим, ніж прогнозований:

"Коли заздалегідь був сформований один розклад, потім через зміну навантаження він змінюється, ми вимушені вносити зміни. Звідси така розбіжність в годинах. Ми не зацікавленні в тому, аби відключати споживачів на зайві дві години тільки для тому, аби тривалість їх відключень була така сама, як напередодні в іншої черги. Якщо немає потреби в обмеженні, ми не обмежуємо. Що більше перемикань робиться, то більше ризик, що обладнання пошкодиться, і до стабілізаційних відключень додадуться аварійні", — зауважила Зореслава Цупренко.
Речниця ПАТ “Запоріжжяобленерго” Зореслава Цупренко. Суспільне Запоріжжя

Бувають випадки, коли час знеструмлення будинку не збігається із запланованим, здебільшого це повʼязано з переходом на резервну схему живлення, каже Зореслава Цупренко:

"Якщо обладнання пошкоджується аби мешканці не залишалися без енергопостачання тривалий час він може бути задимлений за запасною схемою, але ця резервна схема привʼязана до іншого джерела і це джерело може входити до іншої черги".

Аби уникнути таких непорозумінь, у Запоріжжяобленерго розробили інтерактивні таблиці, де можна ознайомитися із переліком адрес для кожної з черг. Якщо змінюється схема живлення будинку, він автоматично відображається в іншій черзі, зауважує Зореслава Цупренко.

Радник директора ТОВ “Запоріжжяелектропостачання” Євген Зінченко. Суспільне Запоріжжя

Щодо будинків, в яких ніколи не вимикають електрику, радник директора ТОВ “Запоріжжяелектропостачання” Євген Зінченко зазначив, що вони заживлені на одній лінії з обʼєктами критичної інфраструктури, і наразі немає механізму, як їх теж знеструмлювати:

"Технічної можливості дистанційно їх вимикати в нас немає. Якщо буде ухвалено рішення про обхід побудинковий і вимкнення від рубильника у внутрішньо будинкових мережах — це буде робитися".

Також у ПАТ "Запоріжжяобленерго" звертаються до жителів регіону з проханням зменшити споживання електроенергії, насамперед у пікові години — з 7:00 до 22-ї та радять:

  • Не користуватися одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, електроплитою, чайником, пилосмоком, праскою.
  • Відкласти користування кондиціонером, бойлером, пральною машиною та, можливо, іншою технікою, що може бути запрограмована, на нічний час (після 23:00)
  • Вимикати світло в порожніх приміщеннях.
  • Використовувати енергоефективні лампи потужністю не більше 10 Вт.
  • Заряджати повербанки та акумулятори вночі чи вдень з 10:00 до 18:00, оминаючи час пікового споживання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber