Загибель риби у річці Дніпро в Запоріжжі: експерт розповів про причини

У Запоріжжі в річці Дніпро екоінспектори та представники рибного патруля фіксують сотні загиблих рибин. Серед причин мору — скид води з греблі Дніпровської ГЕС, літня задуха та втрата сполучення водоймищ з річищем Дніпра внаслідок підриву російською армією Каховської ГЕС.

Про це кореспондентам Суспільному розповів головний спеціаліст відділу іхтіології Запорізького рибпатруля Максим Бронзюк.

За словами Максима Бронзюка, загиблу рибу можна спостерігати вниз за течією річки Дніпро, зокрема на узбережжі острова Хортиця, поблизу сіл Нижня Хортиця та Розумівка:

"Здебільшого це старшовікові групи товстолобика, сазана, судака та сома. Ця загибель викликана тим, що відбувається скид води з греблі Дніпровської ГЕС і риба, так, як вона йде постійно проти течії, може травмуватися та гинути. Ми не маємо повної картини, тому що, де під греблею риба гине, там стрімка течія і неможливо дослідити повністю акваторію".

Окрім цього, серед причин мору риби є і літня задуха, пік якої припадає на кінець липня — середину серпня, розповів Максим Бронзюк:

"Влітку кисень поступає до водойми через атмосферу і меншою мірою через продукцію кисню водоростями. Через велику кількість органіки у водоймі та високих температур відбувається так зване цвітіння води, через яке риба, особливо в нічний час і передранковий, відчуває нестачу кисню і як наслідок гине".

Такі явища задухи риби, за словами Максима Бронзюка, здебільшого зустрічаються на відокремлених ділянках водойми, зокрема й таких, які втратили сполучення з основним руслом Дніпра внаслідок підриву армією РФ Каховської ГЕС.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber