"Дуже важко. А куди нам діватися": як попри постійні обстріли живуть у Степногірську на Запоріжжі

Селище Степногірськ Запорізької області, що за декілька кілометрів від лінії фронту, майже весь час обстрілюється російськими військовими, які знаходяться вже за чотири кілометри від міста. Та, попри постійні звуки артилерії, тут залишається близько тисячі місцевих жителів.

З місцевими жителями поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Світлана Дорохова — жителька Степногірська, розповідає: окупанти гатять по населеному пункту ледь не щодня:

Світлана Дорохова, жителька Степногірська. Суспільне Запоріжжя
"І літаки, і гвинтокрили, і дрони їхні літають. Дуже важко. А куди нам діватися. Тварини ж не винні. Дивимося, щоб поки затишшя — і кормимо".
Суспільне Запоріжжя

Вже кілька разів жінка вибиралась з-під завалів власного сховища. Каже: відтепер спускатися у льох боїться, тож ховається від щоденних обстрілів за стінами свого понівеченого будинку:

Степногірськ, червень 2024. Суспільне Запоріжжя
"8 березня 2022 року мене з сином в погребі завалило раз, 9 березня другий раз, через місяць — третій. І підвалів я боюся. Я вже не спускаюсь. Що дасть бог — те й буде".
Суспільне Запоріжжя

Степногірськ, червень 2024. Суспільне Запоріжжя

По сусідству зі Світланою — зруйнована квартира ще однієї жительки Степногірська Наталії. Жінка каже, в її оселі на восьмому поверсі на початку червня обстрілами зруйнувало стіну. Тож була вимушена переїхати:

Наталія, жителька Степногірська. Суспільне Запоріжжя
"Страшно на 8 поверсі, ми на перший переїхали. Навіть на першому живемо — все одно тікаємо в під’їзд, коли бомблять, або у підвал. Вдень, вночі — буває таке, що взагалі, хоч не вилазь з підвалу. А буває таке, що пару днів тихо".
Зруйнована квартира Наталії, Степногірськ, червень 2024. Суспільне Запоріжжя

Будиночки для котів, Степногірськ, червень 2024. Суспільне Запоріжжя

В таких умовах нині в Степногірську залишається близько 1000 людей, до початку вторгнення тут мешкало 4,5 тисячі — говорить заступник начальника місцевої пожежної частини Андрій Павленко:

Андрій Павленко, заступник начальника місцевої пожежної частини. Суспільне Запоріжжя
"В травні дуже гучно було у нас, зараз більш менш, тихіше. Є, звичайно. Але не з такою інтенсивністю. Люди займаються своїми буденними справами. Рекомендуємо всім виїжджати. Рекомендуємо вже три роки майже. Люди більш похилого віку лишаються тут, на своїй землі".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber