Судове засідання щодо загибелі Анни Ждан у Дубовому Гаю в Запоріжжі не відбулося: адвокат обвинуваченого не з'явився

Судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай" Олега Комаренка, Запоріжжя, 11 червня 2024. Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 11 червня, у Жовтневому районному суді Запоріжжя мало відбутися чергове засідання у справі колишнього директора комунального підприємства (КП) "Центральний парк культури та відпочинку "Дубовий гай" Олега Комаренка щодо загибелі Анни Ждан — восьмирічної дівчинки, яка померла внаслідок падіння на неї дерев'яної скульптури. Однак слухання перенесли, оскільки адвокат обвинуваченого не з'явився до суду.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного із зали суду.

За словами Ірини Вишнякової, адвокатки родини Ждан на судовому засіданні мали дослідити відео з камер спостереження в Дубовому гаю:

"Сьогодні була чергова спроба досліджувати докази сторони обвинувачення: відеозапис, який міститься в матеріалах кримінального провадження, і цей відеозапис мали досліджувати за ініціативи сторони захисту, бо вони вважають цей доказ важливий."
Ірина Вишнякова. Суспільне Запоріжжя

Та аби всі сторони справи могли дослідити відеозапис, Михайло Козар, адвокат Олега Комаренка мав бути присутнім у залі суду, однак він подав заяву, що перебуває на лікарняному:

"Сьогодні ми мали бачити захисника не по відеозв'язку, а в залі судового засідання, оскільки з технічних причин, перебуваючи в такому режимі, він не міг досліджувати цей доказ, але він подав клопотання про відкладення розгляду справи, бо він перебуває на лікарняному з 8.06.2024", — зазначила Ірина Вишнякова.

Суд ухвалив прийняти заяву Михайла Козара та перенести засідання на 26 червня.

Що відомо про суди щодо загибелі Анни Ждан

 • 9 травня в Жовтневому районному суді міста Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі колишнього директора комунального підприємства (КП) "Центральний парк культури та відпочинку "Дубовий гай" Олега Комаренка
 • 16 квітня 2024 року в Запоріжжі мало відбутися засідання щодо справи Геннадія Мишьякова, проте слухання не відбулося — обвинувачений та його адвокатка не з'явилися до зали суду.
 • 9 квітня 2024 року у Запоріжжі відбулося чергове засідання у справі Олега Комаренка, втім чоловік не з'явився на слухання через перебування на лікарняному.
 • 3 квітня 2024 року суд заслухав свідчення одного зі свідків, який 8 березня 2020 року перебував на місці трагедії.
 • 19 березня 2024 року, заслухавши обидві сторони, суд обрав обвинуваченому колишньому директору КП "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
 • 29 березня 2023 року, мало відбутися судове засідання після майже річної перерви в справі колишнього директора центрального парку культури та відпочинку “Дубовий гай” Олега Комаренка. Втім, засідання вчергове відклали, оскільки за технічних причин на відеозв’язок із судом не вийшов адвокат обвинуваченого, який зараз перебуває за межами Запоріжжя.
 • 9 березня 2023, після більш як річної перерви, відбулося засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий гай" Геннадія Мишьякова.
 • 1 листопада 2021 року в Жовтневому районному суді Запоріжжя мали розглядати письмові докази обвинуваченого колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова, проте засідання не відбулося, бо на нього не з’явився другий захисник обвинуваченого.
 • Акція на підтримку справедливого правосуддя у справі 8-річної Ані Ждан відбулася 9 березня 2021 року під стінами Запорізької міської ради.
 • 22 лютого 2021 року судове засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка перенесли через неявку нинішнього представника адміністрації парку. Олександр Ждан, батько загиблої дитини зазначив, що справу затягують. Обвинувачений прийшов до суду лише тричі з 15 засідань.
 • 9 грудня 2020 року підготовчі судові засідання у справі колишнього директора парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка та колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова перенесли через їхню хворобу та лікарняний захисника другого підсудного.
 • 29 жовтня 2020 року у Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулося підготовче судове засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий Гай" Геннадія Мишьякова.
 • 28 вересня 2020 року підготовче судове засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя у справі загибелі Анни Ждан у парку "Дубовий гай" перенесли на 29 жовтня, оскільки на засідання не з'явився прокурор та захисник потерпілої сторони.
 • 22 серпня 2020 року Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав колишньому директору центрального парку культури та відпочинку "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід — нічний домашній арешт з 21 серпня до 17 жовтня.
 • 18 серпня 2020 року ексдиректору парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олегу Комаренку співробітники прокуратури повідомили про підозру за фактом смерті дитини.
 • 13 березня 2020 року директора парку "Дубовий гай" Олега Комаренка звільнив з займаної посади міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.
 • 8 березня 2020 року в центральному парку культури та відпочинку “Дубовий Гай” на дівчинку 2012 року народження впала дерев'яна фігура ведмедя, вагою майже 150 кг. Дитина отримала політравми та була госпіталізована до обласної клінічної дитячої лікарні. У неї декілька разів зупинялося серце. Врятувати дівчинку не вдалося, вона померла.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber