"Їм потрібна негайна допомога, їм дуже важко": у Запоріжжі відбулася акція на підтримку полонених захисників Маріуполя

Сьогодні, 8 червня, у Запоріжжі влаштували акцію на підтримку полонених захисників Маріуполя. До заходу “Не мовчи! Полон вбиває!”долучилося майже 100 людей.

Повідомили журналісти Суспільного з місця події.

Участь в акції взяли рідні та близькі українських бранців. Вони зібралися на площі Маяковського у середмісті Запоріжжя поблизу Фонтану Життя. Серед присутніх — дружина військовополоненого Оксана. Вже два роки немає жодного звʼязку з чоловіком, каже жінка:

Оксана, дружина військовополоненого. Суспільне Запоріжжя
"Вони їх кидають, перевозять. Ні листування, ні звʼязку ніякого немає. Хлопці кажуть, що похудав. В нього також немає здоровʼя, але він пішов. Я знаю, що він сильний, він все витримає. Він знає заради чого він там і заради чого ми тут. Я хочу закликати кожного українця, щоб кожен це памʼятав".
Акція на підтримку українських бранців "Не мовчи! Полон вбиває!" у середмісті Запоріжжя, 8.06.2024. Суспільне Запоріжжя

До акції також долучилася Віта, дружина бійця, оборонця Маріуполя, який з початку повномасштабної війни став на захист країни:

Віта, дружина військовополоненого. Суспільне Запоріжжя
"В мене чоловік військовий, він з самого початку пішов захищати місто, Україну. І 12 квітня 2022 року він потрапив у полон де знаходиться і до тепер. З 12 квітня немає жодної інформації. Ми направляли листи, я не знаю чи він отримує листи чи ні, ми знаємо тільки, що він в полоні".
Акція на підтримку українських бранців "Не мовчи! Полон вбиває!" у середмісті Запоріжжя, 8.06.2024. Суспільне Запоріжжя

Валентина, сестра військополоненого, яка також прийшла на акцію, розповіла, що її брат зник у квітні 2022 року:

Валентина, сестра військовополоненого. Суспільне Запоріжжя
"Брат зник безвісті на початку вторгнення. Прийшла, щоб нас почули, міжнародні спільноти, почули всі, хто може нам у цьому допомогти. Ми намагаємося достукатися до всіх, або дізнатися де наші рідні, аби повернути. Я думаю, що він в полоні, як пропав, сподіваюсь що він в полоні".
Акція на підтримку українських бранців "Не мовчи! Полон вбиває!" у середмісті ЗапоріжжяЮ 8.06.2024. Суспільне Запоріжжя

Акція на підтримку українських бранців "Не мовчи! Полон вбиває!" у середмісті Запоріжжя, 8.06.2024. Суспільне Запоріжжя

Ольга, дружина військовополоненого, каже чекає на чоловіка вже третій рік:

Ольга, дружина військовополоненого. Суспільне Запоріжжя
"З початку він рахувався безвісті зниклим. Росія опублікувала, що він 200ий, потім вийшов полонений і сказав, що він в полоні. В мене чоловік був важкопоранений, я знаю це від військовополоненого. Поранення отримав в ліву нирку і в другу в лікоть. Їм потрібна негайна допомога, їм дуже важко. Ми боремося за них".
Акція на підтримку українських бранців "Не мовчи! Полон вбиває!" у середмісті Запоріжжя, 8.06.2024. Суспільне Запоріжжя

Серед учасників акції були й представники молодіжної організації "Центурія". Їхній командир — Микола на псевдо "Сталкер" — розповів, що акції на підтримку військовополонених покликані об'єднати суспільство у боротьбі за визволення полонених:

Микола "Сталкер", командир молодіжної організації "Центурія". Суспільне Запоріжжя
"Зараз я знаходжусь в клітці. Щоб нагадати, що хлопці наші в полоні вже третій рік. Всі ми причетні до війни. Кожна родина.Тут багато людей, які як раз такі з Маріуполя, ті які прийшли відстояти права своїх батьків, синів. Ви вимагаємо, щоб суспільство подивилось на це все".

Раніше Суспільне повідомляло, що 2 червня, на майдані Героїв у Запоріжжі відбулася акція на підтримку полонених оборонців Маріуполя. У пікеті взяли участь рідні та близькі українських бранців.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber