У Запоріжжі затвердили Програму розвитку та функціонування української мови

Програма розвитку української мови в Запоріжжі: міськрада затвердила проєкт, ілюстративне фото, прапор України в Запоріжжі. Суспільне Запоріжжя

5 червня на двадцять третій сесії Запорізької міської ради (ЗМР) депутати затвердили Програму всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах життєдіяльності Запоріжжя на 2024-2030 роки.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного з сесійної зали.

Так, за відповідне рішення проголосували 43 міських депутати із 47 зареєстрованих на сесію.

Голосування депутатів ЗМР за прийняття Програми розвитку та функціонування української мови в Запоріжжі, 5 червня 2024 року. Дар'я Пасічник/Суспільне Запоріжжя

Що передбачено новою Програмою розвитку та функціонування української мови в Запоріжжі

За даними Запорізької міської ради, проєкт "Про Програму всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах життєдіяльності міста на 2024-2030 роки", який затвердили можновладці, включає в себе:

  • Розвиток та функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя;
  • Співпрацю місцевих органів влади з інститутами громадянського суспільства;
  • Проведення інформаційно-просвітницьких кампаній;
  • Стимулювання вивчення української мови, історії та культури;
  • Створення україномовного інформаційного середовища;
  • Розширення використання української мови в комунальних закладах, тощо.

Більше про процес прийняття Програми розвитку та функціонування української мови в Запоріжжі

3 травня розпорядженням міського голови у Запоріжжі створили робочу групу з підготовки проєкту Програми всебічного розвитку та функціонування української мови як державної на 2024-2030 роки. Для цього вже провели опитування серед жителів обласного центру та проаналізували вже затверджені мовні програми інших міст України.

4 березня на сайті "Dem. Місцеві петиції" зареєстрували петицію з пропозицією затвердити міську програму популяризації української мови у Запоріжжі.

27 лютого уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що Запоріжжя залишається одним з 12 обласних центрів, де не ухвалили програму розвитку та функціонування української мови як державної.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber