У Запоріжжі відновили платний проїзд в трамваях та тролейбусах

У Запоріжжі відновили платний проїзд в трамваях та тролейбусах, ілюстративне. Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 5 червня, під час двадцять третьої сесії восьмого скликання депутати Запорізької міської ради (ЗМР) ухвалили проєкт рішення "Про здійснення перевезення пасажирів у міському електричному транспорті". Відтак, проїзд у трамваях та тролейбусах Запоріжжя стане платним і коштуватиме 10 гривень.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного із сесійної зали.

За відповідне рішення проголосували 43 депутати із 45 зареєстрованих.

Прийняття проєкту "Про здійснення перевезення пасажирів у міському електричному транспорті", 5 червня 2024 року. Суспільне Запоріжжя

Згодом виконувачка обов'язків міського голови Запоріжжя Регіна Харченко повідомила, що зміни у вартості проїзду в громадському транспорті не стосуються пільгових категорій населення:

"Прийняли платний проїзд у трамваях і тролейбусах. Встановлено тариф у 10 грн, також і для муніципальних автобусів. Безплатний проїзд для пільгових категорій залишили. Будемо оживляти КП “Запоріжелектротранс", — зазначила Харченко.

В обґрунтуванні проєкту йдеться, що комунальна компанія міськради (далі — КП) "Запоріжелектротранс" виконувала перевезення пасажирів на безоплатній основі з 25 лютого 2022 року. Суттєве зменшення доходів негативно вплинуло на рухомий склад підприємства:

Проект рішення "Про здійснення перевезення пасажирів у міському електричному транспорті", який ухвалила Запорізька міськрада 5 червня 2024 року. Скриншот з сайту Запорізької міської ради
"Вік і технічний стан основних засобів, робота електротранспорту з перепробігом і перенавантаженням, неможливість виконання регламентних робіт, закупівлі необхідних матеріалів та запасних частин у 2022-2023 роках в необхідному обсязі з причини нестачі власних коштів, погіршили стан техніки й потребують у подальшому проведення робіт по особливо потребуючій у цьому техніці, трамвайному шляху, контактній мережі", — зазначено в проєкті.

Окрім цього, рішення впровадити платний проїзд обумовлюється обмеженим бюджетом громади Запоріжжя:

"Є необхідність у здійсненні перевезення пасажирів у міському електричному транспорті Запорізького КП міського електротранспорту "Запоріжелектротранс" , згідно діючого тарифу", — йдеться в документі.

Раніше Суспільне повідомляло, що у Запоріжжі комісія з питань обслуговування автобусних маршрутів перевірила роботу декількох маршрутів, щодо яких вже надходили скарги від жителів міста.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber