Запорізькі волонтери розробили протимінне взуття для саперів

Анатолій Гончаренко та Євген Мамоненко, волонтери із Запоріжжя, розробили спеціальне взуття, яке вбереже ноги сапера від мінно-вибухової травми під час розмінування небезпечних ділянок. За основу чоловіки взяли канадську технологію виробництва протипіхотних чоботів (“Spider Boots”). Нині готують відповідні документи аби отримати сертифікацію від Міністерства оборони.

Євген Мамоненко розповідає, що взуття є аналогом канадських “Spider Boots”. Протягом півроку волонтери вдосконалювали протимінні чоботи або так звані “павуки” шляхом спроб та помилок, і врешті, винайшли власну технологію, подробиці якої тримають у секреті:

"Це розробка на основі канадської технології протипіхотних чоботів. Використовуємо саме ті компоненти, які використовують розробники, яких ми копіюємо. Це композитні матеріалі, це пластики, це система кріплення ніг".
Євген Мамоненко, волонтер. Суспільне Запоріжжя

Волонтери розповідають, що до них звернулися військові з проханням виробити таке взуття. На розробку чоловіки витратили більш ніж півроку:

"До нас звернулися сапери 15-ої бригади із проханням розробити з аналогів, допомогти їм перейти до максимально кращого результату. І протягом 8 місяців ми з дослідами, змінами і доповненнями знайшли ідеальну формулу".

Нині волонтери мають власний експериментальний цех, де відбувається кінцевий етап виготовлення взуття — збірка:

Протимінні чоботи. Суспільне Запоріжжя
"У нас є свої секрети виготовлення, починаючи від температури, закінчуючи матеріалом і складовими. У нас є маленький експериментальний цех, де відбувається кінцевий етап збірка. Ми тут виробляємо основу захисну. Після того, як вона готова у формах, ми її запікаємо за певних температур, потім відбувається фарбування та взуття готове до збирання".

Анатолій каже: їхні протимінні чоботи не поступаються якістю канадським, втім, значно дешевші. Запорізькі “павуки” коштують 10 тисяч гривень за пару, за кордоном — 40. Розробник додає, також їхнє взуття легше на чотири кілограми:

Анатолій Гончаренко, волонтер. Суспільне Запоріжжя
"В них дуже зручна система кріплення. На відміну від кріплення лижних ботинків сноуборду, воно дуже швидке та зручне, тобто потягнули і все. Вони більш легкі, ніж "оригінали”. Оригінали — 9 кг одна нога, в нас близько 5-6,5 в залежності від компанування".

Головне завдання чоботів — вберегти ноги сапера від мінно-вибухової травми під час проходження небезпечних ділянок:

"Ці чоботи працюють, коли, скажімо так, руйнуються. У момент руйнації, проходить гасіння, так званої, фугасної дії. Вибух генерує потужність на кінцівках, які відламує і завдяки цьому ця частина залишається цілою".
Протимінні чоботи після випробувань на полігоні. Суспільне Запоріжжя

Протимінні чоботи вже пройшли випробування на полігоні на манекенах, розповідає Євген. Для цього використали протипіхотні міни еквівалентом 50, 100 та 200 грам тротилу.

Анатолій Гончаренко у протимінних чоботах. Суспільне Запоріжжя

Зараз розробники готують відповідні документи аби отримати сертифікацію від Міністерства оборони, каже Євген. Після чого, планують розширювати виробництво протимінних чобіт:

"Ми доробляємо технічні умови та сертифікацію і наступним кроком в нас вже від МНС випробування вибухотехнічні. Потім будемо організовувати збори й на потреби певних бригад все робити".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber