Втратили понад половину врожаю фруктів: як родина садівників на Запоріжжі оговтується після травневих заморозків

Померзлий врожай абрикосів у саду подружжя Валентини Хлєбіної та Володимира Бут . Суспільне Запоріжжя

Валентина Хлєбіна та Володимир Бут — подружжя садівників із села Георгіївське Запорізької області. Вони займаються вирощуванням черешні, абрикосу та персика. Цьогоріч через заморозки на початку травня родина втратила понад половину врожаю фруктів, а відповідно зазнала збитків.

Про стан свого саду після заморозків подружжя розповіло журналістам Суспільного.

Валентина Хлєбіна та Володимир Бут займаються садівництвом понад 20 років. На двох гектарах вони вирощують тисячу дерев. Серед них — черешні, абрикоси, персики, яблука, груші та сливи. Цьогоріч подружжя очікувало на високий урожай, адже у квітні на деревах зав'язалося багато плодів, розповідає Валентина:

"Нас турбував тільки абрикос, бо його плодів не було вже три роки. Тому ми намагалися зберегти його: максимально обрізали, щоб була менша площа обробки, максимально оновили ці гілки, намагалися зберегти врожай".
Суспільне Запоріжжя

Втім, через заморозки на початку травня, понад половину врожаю втратили, каже Валентина:

"Бачили заморозок на ґрунті, розуміли, що розсада наша не витримає. На деревах це було спочатку непомітно, а дня через 2-3 вже почали жовтіти плоди та трохи пізніше почали обсипатися. Дерева лишилися, а плоди померзли".
Суспільне Запоріжжя

Суспільне Запоріжжя

Зокрема, подружжя втратило половину врожаю черешні, 80% — абрикосу та увесь — персиків, а відповідно зазнало збитків:

"Звичайно, доходу менше буде. Якщо взяти той рік за 100%, то цього року буде лише 50%. Тоді весь сад народив", — каже Володимир Бут.
Суспільне Запоріжжя

Та попри це Валентина та Володимир не опускають руки та сподіваються, що хороший врожай ягід та овочів допоможе фінансово вистояти.

Суспільне Запоріжжя

У майбутньому Володимир та Валентина мріють проводити майстер-класи щодо правильного обрізання дерев. Чоловік раніше працював у сільгосппідприємстві, тож має навички з вирощування та догляду за деревами:

"Війна закінчиться — це буде гарною ідеєю. Тобто займатися й далі вирощуванням дерев та показувати людям, як доглядати саджанці", — розповідає Валентина.
Суспільне Запоріжжя

До того ж робота в саду допомагає триматися в тонусі та відволікатися від негативних подій, каже Валентина:

"Це — життя та натхнення. Чи сидіти перед телевізором і говорити: "Боже, боже! Що буде?" Чи ми пішли та насолоджуємося тим, що є."
Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber