19 ангелочків: у Запоріжжі вшанували пам'ять дітей, загиблих внаслідок обстрілів армією РФ

Сьогодні, 4 червня, у середмісті Запоріжжя відбулася акція "Голоси дітей", яка присвячена вшануванню пам'яті дітей, загиблих внаслідок російської агресії. До заходу долучились близько 70 людей, серед яких рідні та близькі малечі, представники влади, вчителі та учні запорізьких шкіл.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного з місця події.

У середмісті Запоріжжя розташували карту України, прикрашену 19 ангелочками:

"Діти міського Палацу дитячої та юнацької творчості зробили 19 янголів, які символізують кожну душу загиблих дітей. Ми будемо пам'ятати та запам'ятаємо цей урок на все життя. Я дуже переживаю за це, бо це діти мого віку або навіть молодші за мене. І, якщо чесно, це дуже страшно", — розповіла учениця Палацу дитячої та юнацької творчості Вікторія.

До проведення акції долучилася й жителька міста Вільнянськ Запорізького району Майя Некрасова. В ніч проти 17 листопада 2022 року внаслідок обстрілу армією РФ загинули її донька, зять та десятирічний онук Назар, зі сльозами на очах розповіла жінка:

"Великі були проблеми з похованням онука, загинули вони 17 листопада , 25 листопада поховали ми доньку, а 3 грудня — зятя. Назарчика хоронили 15 квітня. Не могли поховати. Були проблеми з упізнанням. Брали ДНК. Вони мешкали у двоповерховому будинку, там жило 4 сім'ї, 4 квартири й загинуло в ту ніч 10 людей".

Лідія Стьожка, соціальний педагог гімназії №1 міста Вільнянськ, у якій вчився десятирічний Назар, розповіла, що сьогодні в освітньому закладі для учнів провели виховну годину, присвячену до Дня пам'яті дітей, загиблих в результаті збройної агресії РФ проти України:

"Сьогодні о 8 ранку в нашій гімназії в 1-9 класах розпочалася виховна година з єдиною темою – "Не забудемо, не пробачимо". І присвячується сьогоднішній даті. Зокрема, нашому дзвіночку, нашому ранковому джерельцю, нашому Назарчику, який таким і залишиться в пам’яті, в історії нашої школи".

У Запорізькій області внаслідок російських обстрілів загинули 19 дітей, але психологічно травмованих — набагато більше внаслідок евакуації, переїздів та перебування на тимчасово окупованій території, розповів очільник ОВА Іван Федоров:

"Сьогодні сотні тисяч дітей вимушені бігти з ТОТ до Запоріжжя, Львова, Дніпра, за кордон, для того, щоб сховатися від війни, яку принесли окупанти на нашу територію. На жаль, я знаю багато випадків, коли під час цих переїздів багато наших дітей постраждало. Тому сьогодні наш обов'язок — це захистити дітей".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber