"Він віддавався військовій справі": відбулося прощання із загиблим в Оленівці бійцем із Мелітополя Сергієм Хаванських

Вчора, 1 червня, у Києві попрощалися із 37-річним полеглим військовим родом із Мелітополя Запорізької області Сергієм "Ковбоєм" Хаванських. Чоловік боронив Україну з 2014 року, був одним із захисників Маріуполя та "Азовсталі" та загинув внаслідок російського теракту в Оленівці.

Сергій Хаванських став на захист України у 2014 році: чотири роки прослужив у лавах Збройних сил України та чотири — у складі полку "Азов", розповіла дружина захисника Аріна:

"У 2021 році в нього закінчився контракт, в січні 2021. Ми одружилися і через пів року почалась повномасштабна війна. І він повернувся до своїх хлопців до Маріуполя".

На службі Сергій отримав псевдо "Ковбой" — за свою любов до американської культури, розповів його друг, теж військовий з позивним "Ісус":

"Ковбой — бо любив усе американське. Великі машини, аби десь полями ганяти, оффроад, машина з повним приводом і поїхав, віскі, музика — це його атмосфера, його аура — такий американський рок-н-рол".

24 лютого 2022 року, з першими вибухами у місті Мелітополь, Сергій знову став на захист країни та доєднався до лав полку "Азов", розповів його побратим:

"У перший же день, зранку, почувши вибухи в Мелітополі, на аеропорту, він зібрався і пішов. Він приєднався до своєї другої родини, до “Азову”. Всі 86 днів він був у найзапекліших точках цієї оборони. Він розбирався у різних зразках зброї й там, де було потрібно, надавав підказки своїм побратимам".

У травні 2022 року Сергій разом з іншими оборонцями Маріуполя та "Азовсталі" виконав наказ та здався у полон. РФ тримала українського захисника у колонії тимчасово окупованої Оленівки на Донеччині, де в ніч проти 29 липня вчинила теракт, поділився побратим:

"Вийшовши в полон за наказом командування з усіма тими, хто вижив під час оборони, він розумів чим це може скінчитися. Але все ж у рідних та близьких були сподівання, що надані гарантії будуть виконані. Втім РФ і підступному, злочинному керівництву немає віри. Вони здійснили теракт в ніч проти 29 липня, більше ніж через 2 місяці після виходу в полон".

Внаслідок скоєного РФ теракту в Оленівці Сергій загинув. Його тіло повернули до України у жовтні 2022 року, втім опізнати його змогли лише через півтора року.

Рідні та близькі Сергія запам'ятали чоловіка як відданого своїй справі професіонала, людину чесну та відкриту:

"Його головна риса — він максимально чесний, якщо він щось про тебе думає, він говорить це в обличчя. Він як чоловік дбайливий і люблячий. Як військовий він професіонал своєї справи. Бо все, за що він брався, навіть, якщо він нічого не знав про цю справу, він її вивчав і робив на 100%, він віддавався військовій справі", — поділилася спогадами Аріна Хаванських.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber