МАГАТЕ та "Росатом" дійшли згоди, що перезапуск Запорізької АЕС "неможливий... за нинішніх умов" — Greenpeace

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), окупація, 29 березня 2023 року. Фото: Anadolu Agency/Getty Images

28 травня відбулася зустріч генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Гроссі з "Росатомом". На зустрічі було досягнутим домовленності, що перезапуск тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) є неможливим за нинішніх умов.

Про це повідомили в пресслужбі міжнародної організації "Greenpeace".

"Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив директору російської державної ядерної корпорації "Росатом" Олексію Ліхачову, що перезапуск реакторів на Запорізькій атомній електростанції неможливий за нинішніх умов", — йдеться в повідомленні.

Ліхачов зазначив, що він згоден з МАГАТЕ і що "Росія наразі не планує перезапускати Запорізьку атомну електростанцію", повідомляє у своїй статті організація Greenpeace посилаючись на Reuters.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі (зліва) і виконавчий директор "Росатома" Олексій Ліхачов (праворуч), під час зустрічі в Калінінграді, РФ, 28 травня 2024 року. Російський пропагандистський ресурс "РИА-Новости"

Раніше експертка з ядерної безпеки повідомляла Суспільному, що на ЗАЕС збираються побудувати насосну станцію. За її словами, це пов'язано з планами перезапустити енергоблоки тимчасово захопленої атомної станції та під'єднати їх до російської енергосистеми.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС

ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня 2022 року захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни й саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber