Оновлення військово-облікових даних у Запорізькій області: роз’яснення від ТЦК та СП

Військовий квиток. Getty Images

З 18 травня 2024 року всі військовозобов'язані, резервісти та призовники повинні оновити облікові дані впродовж 60 днів. Якщо цього не зробити, можна отримати адміністративне покарання та штраф від 17 000 грн.

Як відбувається оновлення даних в Запорізькій області — розповіли на брифінгу в ЗОВА начальник відділу військового обліку Олег Чугуєнко та заступник начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Андрій Якунін.

Про шляхи уточнення даних

Законом передбачено три шляхи уточнення даних: у ТЦК та СП за місцем проживання, у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), в електронному кабінеті призовника, військовозобов'язаного або резервіста, а саме в застосунку "Резерв +".

Про документи, які потрібно для уточнення даних

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військовий квиток;
  • документи про освіту;
  • документи, що підтверджують реєстрацію на місце проживання.

Про оновлення даних в ЦНАП, якщо немає військового квитка

Якщо військового квитка немає, то потрібно особисто прийти до ТЦК і відновити його: написати заяву й отримати цей документ.

Про оновлення даних через новий застосунок "Резерв+"

Треба завантажити мобільний застосунок "Резерв +", зареєструватися, натиснути на вкладку "оновити дані". Протягом нетривалого часу дані оновляться. Буває, що дані не оновлюються, в такому випадку треба звернутися до ТЦК. Інформація з "Резерв +" фіксуватимуться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобовʼязаних та резервістів "Оберіг".

"Громадяни України від 18 до 60 років мають оновити свої данні незалежно від статусу. І люди, які мають інвалідність, чи трьох неповнолітніх дітей — всі мають оновити дані".
Олег Чугуєнко

Олег Чугуєнко. Суспільне Запоріжжя

Про оновлення даних студентів денної форми навчання

Студенти денної форми навчання повинні самостійно оновлювати дані. Тобто прибути до ТЦК або до ЦНАПу, подати документи, що дійсно вони навчаються.

Про оновлення даних чоловіків, які перебувають на тимчасово окупованих територіях

Громадяни України віком від 18 до 60 років повинні уточнити свої військово-облікові дані — це написано. Не визначено, які перебувають на окупованій, чи не перебувають. Було спрощено процедуру для цього. Є електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного резервіста. Він може за допомогою нього уточнити ці облікові дані.

Про порядок оновлення даних чоловіків, які заброньовані

Якщо людина заброньована, має відстрочку, то їй потрібно прибути до ТЦК, ЦНАП або за допомогою застосунку "Резерв +" уточнити свої облікові дані. Людину не направляють на медичну комісію, вона просто оновлює дані та все.

Про отримання повістки під час оновлення даних в ТЦК та СП

Є хибна думка, що людина, яка приходить до ТЦК, одразу поїде на фронт. Це так не відбувається. Людина, яка тривалий час не була в ТЦК, а це може бути й 10 років, насамперед для проходження військової служби повинна мати придатність за станом здоров'я. У будь-якому випадку, якщо людина тривалий час не заходила до ТЦК, то є велика ймовірність, що її направлять на військово-лікарську комісію. Бо якщо у громадянина є певні проблеми зі здоров'ям, його потрібно виключати. Наприклад, ми знаємо, що у нас є 10 громадян, які пройшли військово лікарську, і два за станом здоров'я непридатні, і ми можемо розраховувати тільки на вісім.

Про поважні причини неприбуття до ТЦК та СП

Причини наступні:

  • стихійне лихо;
  • хвороба громадянина;
  • військові дії, які об'єктивно перешкоджають з'явитися до ТЦК;
  • смерть близького родича.

Про причини неприбуття до ТЦК та СП необхідно сповістити будь-яким зручним способом, навіть телефоном, не пізніше трьох днів від дати, зазначеної в повістці, і протягом семи днів, від дня повідомлення, з'явитися до ТЦК.

Андрій Якунін. Суспільне Запоріжжя

Про штрафи для тих, хто ухиляється від військового обліку

У статті 210 КУпАП зазначається, що порушеннями призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку вчинені в особливий період тягнуть за собою накладення штрафів від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян — від 17000 до 25000 тисяч гривень.

Якщо військовозобов’язаний не прибуває до ТЦК після отримання повістки для оновлення даних — це кваліфікується як порушення правил військового обліку і складається адмінпротокол про адміністративне порушення.

Якщо військовозобов'язаний ухиляється від отримання повістки для звіряння військово-облікових даних, то йому загрожує штраф – від 17 000 до 25 500 грн.

Для юридичних осіб, посадових і службових осіб органів влади, підприємств, установ, організацій в особливий період (зокрема воєнний стан) розмір такого штрафу становить від 34 000 до 51 000 грн.

Якщо військовозобовʼязаний ігнорує мобілізаційне розпорядження, його можуть притягнути до кримінальної відповідальності (336 стаття Кримінального кодексу України) — від трьох до пʼяти років позбавлення волі.

Раніше Суспільне інформувало, що 18 травня набув чинності закон про мобілізацію, тож військовозобов’язані українці віком 18–60 років протягом 60 днів мають оновити облікові дані.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram