На Запоріжжя може дістатися пил з пустель Азії: які погодні зміни очікувати

Пил у повітрі. Ілюстративне фото. pexels.com

В Україну доходить пил із Узбекистану та Таджикистану, який переноситиметься у верхніх шарах атмосфери. Найбільш відчутно це буде для південно-східних та центральних областей. Запорізька область зазнає менший вплив пилу, на погоді суттєво це не позначиться.

Про це повідомила Суспільному Запоріжжя завідувачка сектору метеорологічних прогнозів Запорізького обласного центру з гідрометеорології Інна Лазарок.

"Максимальну концентрацію цього пилу у Запоріжжі й області очікують вночі, тобто з сьогодні на завтра. Тому особливо помітним це не буде для нашої території. Бо опадів вночі не передбачається, а завтра вдень без істотних. Побризкати хіба може".

Раніше Суспільне повідомляло, що 24 квітня у Запоріжжі пройшов кольоровий дощ. Краплі дощу мали жовтуватий відтінок, а на автівках та інших скляних поверхнях запоріжці спостерігали дрібні частинки бруду. Причиною такого вигляду дощу став пил із Сахари, який з південно-західними повітряними масами досяг території України.

Погода у Запоріжжі та області 28 травня

У Запоріжжі та області очікується надзвичайна пожежна небезпека (5 клас) та сильні пориви вітру швидкістю 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий). Температура повітря вночі до.+16°C та вдень прогріється до +27°C.

Що відомо про пил з пустель Азії

Протягом 27 та 28 травня метеорологи очікують надходження пилу з пустельних районів Середньої Азії на територію України. Через це можливе помутніння неба, незначне погіршення дальності видимості та ймовірність слабковиражених "брудних" дощів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber