У Запоріжжі продовжили заборону відвідувати масові місця відпочинку біля водойм — брифінг ДСНС

Правобережний пляж у Запоріжжі, липень 2023 року. Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі та області продовжили термін заборони на відвідування місць масового відпочинку на водних об'єктах до закінчення воєнного стану. Поза тим, в обласному центрі на основних пляжах міста розмістили чотири рятувальні пости.

Про це сьогодні, 29 квітня, під час брифінгу повідомив начальник відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Запорізькій області Сергій Шумельний та заступник начальника управління Олександр Фустій.

Під час брифінгу рятувальники повідомили, що у Запоріжжі визначили три пляжі, де діятимуть рятувальні пости, — на них очистили дно акваторії та провели обстеження:

  • Центральний пляж — розміщені два рятувальні пости;
  • Правобережний пляж — розміщений один рятувальний пост;
  • Пляж по вулиці лейтенанта Шмідта — один рятувальний пост.
"Через воєнний стан рішенням Державної комісії техногенно-екологічної безпеки України та надзвичайних ситуацій цьогоріч було ухвалено рішення продовжити заборону на масовий відпочинок на водоймах. Водночас тепла погода та підвищення температури повітря підвищує інтерес громадян до відпочинку поблизу водойм", — наголосив Сергій Шумельний.

Зазначається, що на пляжах поблизу водойм до 1 червня 2024 року будуть розташовані додаткові або ж нові інформаційні знаки "Купатися заборонено" та "Відвідування заборонено".

Окрім цього Сергій Шумельний повідомив, що влітку 2023 року на водоймах загинули 14 людей, зокрема одна дитина, з початку 2024 року — четверо загиблих:

"Основними причинами загибелі на воді були нещасні випадки при необережному поводженні на воді під час купання на стихійних невизначених об'єктах, де не проведено відповідне обстеження акваторії дна, відсутні сезонні рятувальні пости, не встановлені відповідні знаки заборони".

Рятувальники нагадують жителям Запоріжжя правила поводження на воді:

  • не пірнати у незнайомих місцях;
  • не купатися в незнайомих місцях;
  • слідкувати за дітьми під час перебування біля водойм.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber