"Бійці РФ переплутали позиції і хотіли залізти в наш окоп": історія "Монгола", що воює на Запоріжжі

Військовий на позивний "Монгол". Суспільне Запоріжжя

"Монгол" — військовослужбовець бригади НГУ "Червона калина", який боронить країну на Оріхівському напрямку. Свій перший бій з росіянами чоловік прийняв в окопі, до якого впритул підійшли бійці РФ, переплутавши позиції. Внаслідок обстрілів "Монгол" дістав поранення та нині лікується й чекає на повернення до побратимів.

Подробиці цього бою та свою історію "Монгол" розповів кореспондентам Суспільного.

5 травня цього року, на Великдень, коли "Монгол" з побратимом перебували на позиціях в окопі, вдалині почули чоловічі голоси та зрозуміли, що до них підходять російські військові:

"Висуваю голову, дивлюсь, москалі десь у метрах 50 від мене. І вони мене побачили, бігом до мене і кричать: “Свої, свої”. Я кажу: “Хто свої? Давай мені свій позивний, я тобі свій”. А вони переплутали позиції та хотіли залізти в наш окоп. Я кажу товаришу: “Давай автомат сюди".
Військовий на позивний "Монгол". Суспільне Запоріжжя

Бій з росіянами тривав близько 20 хвилин. Проти семи росіян, українських захисників було двоє. "Монгол" вів бій з автомата, а його побратим перезаряджав "ріжки":

"Вони пробували обійти мене, кидали гранати. Один сховався за дерево, то я йому, як навалив. Чую, він кричить: “Отходим, отходим”.

Військовий на позивний "Монгол". Суспільне Запоріжжя

Під час бою "Монгол" дістав кульове поранення:

"Був такий адреналін, що я навіть не відчув. Я вже потім побачив, що в мене дірка у флісці та кров. Кажу побратиму: “Мабуть, я трьохсотий”. А він мені: “ В сенсі?” Коли ми вже закінчили бій, він наклав мені турнікет, розрізав одяг і почав мені тампонувати, замотав. Куля зайшла у м’яз, вивернула та вийшла".
Військовий на позивний "Монгол" після поранення. Суспільне Запоріжжя

За кілька годин росіяни з неба обстріляли окоп з українськими захисниками:

"Десь близько обіду по нас відпрацювали зі "скида". У мене в руку, а в товариша с набагато серйозніші поранення, але живий, здоровий та відписався, що все добре".
Шеврон військового Нацгвардії України. Суспільне Запоріжжя

Нині "Монгол" лікується та чекає на повернення до побратимів:

"Ми стоїмо до кінця. І я, доки б’ється серце, буду воювати".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber