Тимчасово окупована ЗАЕС втратила підключення до однієї з лінії живлень — Енергоатом

Військові армії РФ на тимчасово окупованій ЗАЕС. Фото Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Сьогодні, 23 травня, тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) вчергове втратила підключення до однієї з ліній живлення.

Про це повідомили в НАЕК "Енергоатом".

Зазначається, що нині ЗАЕС під'єднана лише до однієї лінії енергопередачі "Запорізька ТЕС — Феросплавна" з напругою 330 кВ. Живлення з лінією "Запорізька АЕС — Дніпровська" напругою 750 кВ втрачено:

"Російські окупанти продовжують створювати надзвичайно небезпечну ситуацію на Запорізькій АЕС. Аби не допустити розвитку найгірших сценаріїв, станція має якнайшвидше повернутися під контроль легітимного оператора – Енергоатома", — йдеться у повідомленні.

Раніше Суспільне повідомляло, що експерти МАГАТЕ чули звуки вибухів та пострілів поблизу з Запорізькою АЕС.

Що відомо про стан енергоблоків ЗАЕС

 • 4 квітня 2024 року ЗАЕС вчергове втратила під'єднання з однією з ліній живлень "Запорізька ТЕС — Феросплавна", яке вдалося відновити 6 квітня 2024 року.
 • 22 березня 2024 року під час російських обстрілів тимчасово окупована ЗАЕС втратила підключення до однієї з ліній живлення.
 • 20 лютого 2024 року ЗАЕС внаслідок бойових дій залишилася лише на одній лінії живлення "Запорізька АЕС — Дніпровська", іншу лінію було пошкоджено.
 • 2 грудня 2023 року на ЗАЕС стався восьмий повний блекаут через обрив напередодні лінії енергоживлення "Запорізька ТЕС — Феросплавна" та "Запорізька АЕС — Дніпровська".
 • Через дії окупантів 16 листопада на енергоблоці №5 ЗАЕС зафіксовано виток реагентів з першого контура в другий, повідомили у пресслужбі НАЕК "Енергоатом". За повідомленням пресслужби, інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора в другий стався внаслідок переведення п'ятого енергоблока ЗАЕС у стан "гарячого зупину".
 • 14 листопада 2023 року на ЗАЕС стався частковий блекаут через некомпетентні дії російських окупантів.
 • 28 жовтня в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков повідомив, що на тимчасово захопленій ЗАЕС четвертий та п'ятий енергоблоки знаходяться у стані "гарячого зупину". Крім того, за його словами, окупанти мають намір зібрати третій енергоблок, який нині знаходиться у стані ремонту.
 • 12 жовтня 2023 року МАГАТЕ у своєму звіті зазначили, що четвертий енергоблок продовжує перебувати в стані "гарячої зупинки" для виробництва пари для підігріву води для сусіднього міста Енергодар, де проживає більшість персоналу станції, і для переробки рідких радіоактивних відходів.
 • 4 жовтня 2023 року у МАГАТЕ підтвердили переведення четвертого енергоблока Запорізької АЕС у стан "гарячого зупину".
 • 4 жовтня 2023 року у пресслужбі ДП "НАЕК "Енергоатом" наголосили, що недотримання росіянами вимог ліцензії Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції збільшує ймовірність радіаційної аварії. Про це сьогодні, 4 жовтня, повідомили
 • 3 жовтня 2023 року енергоблок №6 ЗАЕС, що тимчасово виробляв пару на час ремонтних робіт, перевели в стан "холодного зупину".
 • 29 липня 2023 року у МАГАТЕ повідомили, що на ЗАЕС перевели 5-й енергоблок у стан "холодного зупину".
 • 29 липня 2023 року у Держатомрегулюванні наголосили, що виведення енергоблоків у стан "гарячого зупину" порушує ліцензію Держатомрегулювання, за якою усі блоки мають перебувати у стані "холодного зупину".
 • 9 березня 2023 року Запорізька АЕС вшосте відключилась від української енергосистеми через російські обстріли.
 • 2 листопада 2022 року ЗАЕС була повністю знеструмлена через пошкодження двох останній високовольтних ліній живлення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber