Доглядає за півсотнею кіз: історія чоловіка з прифронтового Оріхова

67-річний житель прифронтового Оріхова, що у Запорізькій області, Віктор Зінченко опікується півсотнею кіз, яких йому віддали люди майже з усього міста. Вже третій рік повномасштабної війни чоловік щоденно пасе рогатих неподалік хати, шукає для них їжу та присвячує їм весь свій час. Саме через тварин не полишає прифронтове місто.

Віктор Зінченко каже: кози є для нього чи не єдиною втіхою і тільки заради них він не покидає Оріхів. Тварин йому віддають сусіди, які виїжджають з міста:

"Вчитель школи виїхав, а комусь залишив кіз, тоді туди прилетіло, а він мені дзвонить, каже: "Поїдь туди, там козу з козенятами стінка придавила, позабирай їх, хай в тебе поки побудуть".
Віктор Зінченко з козами. Суспільне Запоріжжя

Віктор розповідає, кози передчувають загрозу обстрілів. Тож, чоловік орієнтується на поведінку тварин і у разі вибухів ховається з ними у підвал:

"Вони КАБи улавлюють. Їдять, пасуться, коли оце раз затихли, ніхто не жує, не їсть нічого, чую звук реактивний, і вони оттуди біжать. І я за ними".
Козенятко Бігус. Суспільне Запоріжжя

Три місяці тому російські військькові вдарили касетними снарядами по подвір’ю Віктора. Чоловік згадує: тоді пошкодило його хату і загинули чотири кози та шість козенят.

Кози, за якими доглядає Віктор Зінченко. Суспільне Запоріжжя
"У козочки шия була розрізана і на спині прорізано, навіть хребет було видно. Я ось так, як шнуровочний м’яч зашив її, довго її шив, вона ще два дні пожила, ще і водичку пила, а потім зранку я прийшов і все, вона померла".
Кози, за якими доглядає Віктор Зінченко. Суспільне Запоріжжя

Попри труднощі, віддавати тварин чоловік не хоче, адже для нього вони вже як рідні. Віктор говорить, найголовніше, щоб улюбленці були випасені та ситі.

Віктор Зінченко, житель Оріхова. Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber