У Запоріжжі суд призначив колишньому очільнику МВ УСБУ майже два мільйони гривень моральної компенсації

Комунарський районний суд м. Запоріжжя. Facebook/ Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Комунарський районний суд міста Запоріжжя ухвалив стягнути з Державного бюджету України майже 2 мільйони гривень моральної шкоди на користь колишнього очільника Мелітопольського міського відділу Управління Служби безпеки України (СБУ). За матеріалами справи, чоловік безпідставно перебував під слідством 8 місяців.

Про це йдеться у тексті рішення суду від 17 квітня 2024 року, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень.

За матеріалами справи, колишнього начальника Мелітопольського МВ УСБУ в Запорізькій області 27 лютого 2022 року затримали на одному з блок-постів, повідомивши про підозру в дезертирстві (ч. 4 ст. 408 Кримінального кодексу України). Внаслідок арешту чоловік, який вивозив важливі документи місцевої влади, не зміг допомогти з евакуацією дружині та двом власним дітям, які залишилися в тимчасово окупованому Мелітополі:

"Позивач спілкувався з дружиною телефоном, внаслідок чого чітко розумів, що його рідні перебувають у смертельній небезпеці та можуть бути затримані окупаційними військами чи співробітниками ФСБ Росії, що призведе до шантажу позивача як співробітника СБУ, до фізичних та моральних знущань з дружини та дітей", — йдеться у тексті рішення суду.

На початку березня 2022 року чоловіку призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 744 тисячі 300 гривень, згодом його змінили на особисте зобов'язання. Досудове розслідування у справі про дезертирство тривало до листопада 2022 року — його закрили через відсутність складу злочину:

"Отримані під час досудового розслідування докази підтверджують, що фігурант справи будь-якого умислу та мети ухилитися від військової служби не мав, оскільки на військову службу з`являвся, виявляв зацікавленість в її проходженні, має авторитет серед колег, отриманий під час роботи в органах СБУ", — йдеться у рішенні суду.

У зв'язку перебуванням під слідством протягом восьми місяців чоловік подав прохання про моральне відшкодування:

"Позивач незаконно перебував під слідством, що позбавляло його можливості вести нормальний і звичний спосіб життя, а також призвело до душевних переживань, втрати авторитету серед оточення, погіршення стану здоров`я, руйнування професійних планів, негативного впливу на честь, гідність та його ділову репутацію", — йдеться у тексті рішення суду.

Суд призначив стягнути з Державного бюджету України на користь чоловіка відшкодування моральної шкоди на суму 1 мільйон 918 тисяч 80 гривень та додатково 25 тисяч на компенсацію витрат з надання правової допомоги.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber