"Хочеться, щоб знали, яка ціна свободи": Михайлу Собку з Оріхова просять присвоїти звання Героя України (посмертно)

Михайло Собко. Суспільне Запоріжжя

Звання Героя України (посмертно) просять присвоїти військовослужбовцю з Оріхова Запорізької області Михайлу Собку. Чоловік воював на Запорізькому, Донецькому та Дніпропетровському напрямках, загинув торік 18 жовтня поблизу села Приютне Пологівського району.

Петицію на сайті президента України зареєструвала мати загиблого захисника Ольга Собко.

Михайло Собко. Особистий архів Ольги Собко

Ольга Собко розповідає, що в цивільному житті син займався виготовленням спортивних тренажерів, а коли почалося повномасштабне вторгнення, почав волонтерити та допомагати військовим:

"Він казав: “Мамо, а треба ось оце”. Він зранку сів, приїхав, щось перекусив, торбинку склав і поїхав далі допомагати. Він говорив: “А хто, як не я?”.
Михайло Собко. Особистий архів Ольги Собко

У квітні 2022 Михайло евакуював рідних з Оріхова до Запоріжжя, а в серпні долучився до лав Національної гвардії України, був командиром другого відділення військової частини 3033, розповідає мати Ольга Собко:

"Він сказав: “Я для вас зробив все, що міг. Ви в порядку, я за вас не хвилююсь, тому я пішов”. Він збирався з перших днів воювати, ходив в Оріхові в військкомат, але йому відмовили".
Ольга Собко, мати загиблого. Суспільне Запоріжжя

Михайло ніколи не розповідав подробиць про службу, тому рідні й не знали, що він неодноразово воював на першій лінії фронту:

"Він говорив: “Не хвилюйся, ми у відрядження їдемо, там не буде зв'язку”. А нам виписку дали, що він неодноразово був на "нулі", — розповідає Ольга Собко.
Михайло Собко. Особистий архів Ольги Собко

Суспільне Запоріжжя
"Це його форма, кепка. Говорив: “Мамо, як ти її гарно випрала…” Була вже така замаслена, бо тяжка праця та життя в окопах".
Ольга Собко

Михайло Собко воював на Запорізькому, Донецькому та Дніпропетровському напрямках. Торік 18 жовтня поблизу села Приютне Пологівського району дістав смертельне поранення:

"Ми спочатку ж не знали, але сни, відчуття, звичайно, були, але гониш від себе дурні думки. А потім, коли 20 числа нам зателефонував капелан, звичайно, був шок. Хлопці, які були з ним, поранені, а Міша отримав осколкове поранення в голову несумісне з життям. Тих хлопців винесли, а Міша ще дві доби залишався там. Не мали можливості..." — згадує мати загиблого.
Суспільне Запоріжжя
"Він був опорою. У нас 9 років з ним різниця у віці. Завжди він мене захищав. Якщо на вулиці хтось мене образить, погане слово скаже, він завжди був захисником. Для родини він також був захисником".
Оксана Чиркосестра загиблого

Рідні Михайла Собка просять присвоїти йому звання Героя України (посмертно). Відповідну петицію опублікували на сайті президента України цьогоріч у січні. Нині вона набрала необхідні 25 тисяч голосів та знаходиться на розгляді.

Михайло Собко. Суспільне Запоріжжя

"Хочеться, щоб кожен знав і розумів, якою ціною виборюється нашими захисниками свобода".
Оксана Чиркосестра загиблого

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber