Обіймають "посади" на ТОТ Запорізької області: за колабораціонізм засудили чотирьох громадян України

Співробітник СБУ тримає каски. СБУ

У Запоріжжі суд визнав винними в колабораційній діяльності та призначив різні терміни позбавлення волі чотирьом громадян України, які, за даними слідства, обіймають "посади" в органах місцевої влади та силових структурах на тимчасово окупованих територіях.

Про це сьогодні, 20 травня, повідомили в пресслужбі ЗОВА з посиланням на матеріали СБУ.

Зокрема, до 10 років позбавлення волі засудили уродженку АР Крим, яка пішла на співпрацю з окупантами та спочатку була призначена заступником директора так званого "Департамента здравоохранения военно-гражданской администрации Запорожской области", а  у грудні 2022 року її підвищили до заступника міністра "Министерства здравоохранения Запорожской области":

"У цьому "кріслі" вона виконувала завдання кремлівського режиму щодо переформатування медичної галузі регіону під потреби російських окупаційних угруповань. За її вказівкою місцеві лікарні були переобладнані у військові шпиталі для прийому поранених загарбників", — зазначають у повідомленні.

До 8 років позбавлення волі заочно засудили:

  • жителя Бердянського району, який добровільно обійняв посаду начальника так званого "Отдела ЖКХ ВГА г. Бердянска и Бердянского района";
  • мешканця Мелітопольського району, який підтримав росіян і був призначений начальником окупаційного "Весёловского районного центра занятости".

13 років позбавлення волі суд призначив колишньому поліцейському, який був звільнений з органів поліції через службову невідповідність, а нині працює командиром відділення патрульно-постової служби у незаконно створеному  "Веселовском отделении ГУ МВД в Запорожской области".

За матеріалами Служби безпеки суд визнав їх винними у колабораційній діяльності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber