У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Квіти у пам'ятника загиблим під час політичних репресій 1930-1950-х років. Запоріжжя, 19.05.2024. Telegram/ Регіна Харченко

Сьогодні, 19 травня, у День пам'яті жертв політичних репресій у Запоріжжі вшанували пам'ять тих, хто загинув внаслідок радянського терору — поряд з пам'ятником "Жертвам політичних репресій 1930-1950-х років" поклали квіти.

Telegram/ Іван Федоров

Вшанувати пам’ять загиблих від радянських репресій прийшли представники обласної та міської влади, правоохоронних служб, священнослужителі, військові та рідні тих, хто поліг від терору СРСР:

"СРСР знищував цвіт нації — носіїв української ідентичності. Їх ув’язнювали, виселяли з рідних земель, вбивали тисячами. РФ перейняла усі методи радянського терору: фільтраційні табори, переслідування на ТОТ, крадіжки дітей, катування, примусові вивезення, мобілізація в армію окупанта", зазначила секретарка міської ради Регіна Харченко.
Telegram/ Іван Федоров

Іван Федоров наголосив, що влада СРСР намагалася приховати сліди власних злочинів щодо населення країни:

"Радянська влада довгі роки приховувала сліди злочинів — місця поховань розрівнювала бульдозерами, забороняла доступ до архівів і карала навіть за розмови про знищення людей" — зазначив очільник ЗОВА.
Telegram/ Іван Федоров

Що відомо про День пам'яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій затвердили у 2007 році, згідно з указом президента України Віктора Ющенка №431/2007 "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору — масових політичних репресій 1937-1938 років".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram