"Це було таке маленьке хобі": історія бджоляра, який має власну пасіку та влаштовує екскурсії для жителів Запоріжжя

Бджоляр Андрій Лебідь вже майже 10 років має власну пасіку. Спочатку це було як хобі, згодом він пішов навчатися на бджоляра у Запоріжжі. У 2015 році почав розвивати власну справу. Нині чоловік доглядає за 150 сім’ями бджіл, просуває свій товар у соцмережах, а також влаштовує екскурсії на пасіці для жителів Запоріжжя та Дніпра.

Андрій Лебідь розповідає, до цього чоловік працював кухарем та взагалі нічого не знав про бджіл:

"Це було таке маленьке хобі, хобі — це коли в тебе 5-10 вуликів, ми влітку будували будинок і всі бджоли пропали. Тоді я вирішив отримати освіту в Запоріжжі, це обласна спілка пасічників. З тих пір купив 2 сім’ї бджіл і за 5 років розвив таку пасіку".
Бджоли Андрія Лебідя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Чоловік каже: коли почалося повномасштабне вторгнення ринок збуту меду зменшився, через те, що багато людей виїхало. Тож бджоляр втратив майже третину доходу. Втім, попри це не зупинявся, почав популяризувати свою продукцію у соцмережах та знаходити нових клієнтів по всій країні:

Продукція Андрія Лебідя. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Ще один фактор, який дуже впливає, навіть гірше ніж війна на них зараз, це обробка сільськогосподарських угідь пестицидами і гербіцидами. Нема контролю, поля обробляються безконтрольно і лише домовленість між пасічником і фермером рятує від загибелі бджіл".
Бджоли Андрія Лебідя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Пасіка Андрія Лебідя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Відновитися фінансово допомогли й екскурсії, які Андрій влаштовує на пасіці для жителів Запоріжжя та Дніпра:

"Під час екскурсії люди отримують знання про бджіл, з чого складається бджола, як складається сім’я, як літають, скільки живуть, про продукти бджільництва все розповідаю".
Екскурсія на пасиці Андрія Лебідя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Нині Андрій збирає і реалізовує 6 сортів меду. Каже: через погодні умови цьогоріч мед може здорожчати на 20%:

Мед з пасіки Андрія Лебідя. Фото: Суспільне Запоріжжя
"В 2024 році мед здорожчає, тому що ріпака не було, не ті погодні умови, акація вимерзла, бджоли не готові, біологічно не підтягнулися, вже два сорти меду Україна пропускає".
Андрій Лебідь, бджоляр. Фото: Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram