"Він був дуже наляканий": у Запоріжжі рятують французького бульдога Перса, який впав з третього поверху

Травмований бульдог Перс. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі з третього поверху будинку на вулиці Сталеварів впав французький бульдог на прізвисько Перс. Внаслідок падіння чотирилапий отримав контузію легень та перелом стегна.

У якому стані нині знаходиться пес та хто ним опікується — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Місцева жителька Карина Шунтова розповідає, 12 травня, коли поверталася додому, побачила біля сусіднього будинку травмованого бульдога. На місце викликала поліцію й доставила собаку до ветклініки:

Карина Шунтова, місцева жителька, яка врятувала собаку. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Він був дуже наляканий, не рухав лапою, вона просто висіла. Біля нього зібралися люди, сказали, що їм майже на голову впав собака. Його викинув чоловік з балкону. Приїхала поліція, вони підійшли до під’їзду, звідти вибігла жінка в нетверезому стані. Вона підбігла до і собаки почала плакати, пес до неї агресивно ставився".
Балкон на третьому поверсі, з якого викинули Перса. Фото: Суспільне Запоріжжя

Карина Шунтова з Персом. Фото: особистий архів Карини Шунтової

Внаслідок падіння Перс отримав перелом стегна та контузію легень. Ветеринар Дар’я Пономаренко каже: чотирилапого привезли до них у важкому стані. Під час рентгену пес перестав дихати:

Дар’я Пономаренко, ветеринар. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Коли його принесли на виконання рентгенівського знімку, відбулась зупинка дихання. Були проведені реанімаційні заходи у вигляді інтубації і з дихальних шляхів було відібрано дуже багато кров’янистого вмісту, а це свідчить про контузію легенів. За за пів години привели тварину до тями і далі він першу добу був у стані медичного сну".
Травмований бульдог Перс. Фото: Суспільне Запоріжжя

Також на рентгені лікарі виявили перелам стегна, розповідає Дар’я Пономаренко:

"У нього трішки, осколковий перелам, він буде потребувати стабілізації. На жаль складно сказати, яка тварина була до цієї травми. Зі слів власників ми знаємо, що він проявляє агресію. Але у нас в перші дні він поводився дуже чемно, але зараз іноді намагається кусатися".
Травмований бульдог Перс. Фото: Суспільне Запоріжжя

Нині стан чотирилапого стабільний, каже Дар’я Пономаренко. Втім, він і досі налякий й трохи агресивний. Найближчими днями на Перса чекає операція на зламаному стегні.

"Там буде встановлена пластина, або апарат Єлізарова, тому що тварина має вагу достатню, більше 10 кг, тому йому потрібна добра фіксація, щоб не було ніякої рухливості і в принципі він заживе, як стандартна травма".

Спілкуватися з журналістами Суспільного господарі собаки відмовилися. Втім, за словами Карини Шунтової, вони оплачують лікування Перса та мають намір забрати його додому:

Карина Шунтова, місцева жителька, яка врятувала собаку. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Ми не хочемо цього допускати, щоб їм віддали собаку, ми будемо з цим щось робити, або домовлятися, або через суд. Я хочу Персу допомогти, щоб в нього було щасливе життя".

Щоб дізнатися, на якій стадії розслідування та чи відкрите кримінальне провадження щодо жорстокого поводження з тваринами журналісти Суспільного звернулися до правоохоронних органів з інформаційним запитом.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram