Перешкоджали проведенню мобілізації: правоохоронці повідомили про підозру п'ятьом жителям Запоріжжя

Проведення обшуків в помешканнях підозрюваних. Запорізька обласна прокуратура

У Запоріжжі правоохоронці повідомили про підозру п'ятьом місцевим жителям, які, за даними слідства, перешкоджали проведенню мобілізаційних заходів, а в соціальних мережах навмисно ширили фейкову інформацію щодо протиправної діяльності працівників поліції, ТЦК та СП.

Про це сьогодні, 14 травня, повідомили в Запорізькій обласній прокуратурі та Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції.

За даними слідства, підозрювані є учасниками одного з громадських рухів Запоріжжя, що активно протидіє правоохоронним органам і підриває мобілізаційні заходи:

"Своїми діями фігуранти заважали врученню громадянам повісток. Організовували зібрання, спрямовані на дискредитацію ТЦК, та в інші способи намагались блокували роботу їх співробітників", — йдеться в повідомленні.
Вручення підозри фігуранту розслідування. Запорізька обласна прокуратура

Також підозрювані створювали та поширювали відео з власними коментарями, в яких дезінформували населення про протиправність мобілізаційних заходів, відсутність повноважень на їх проведення у ТЦК та СП, чим підривали довіру громадськості до державної політики у сфері оборони України:

"Повіривши у свою безкарність, учасники руху стали перешкоджати правоохоронним органам у боротьбі з наркозлочинністю. Під час викриття та затримання місцевих наркоділків вони умисно заважали роботі поліції з переслідування злочинців, ставши в такий спосіб на їх захист", — повідомили в прокуратурі.
Вручення підозри фігуранту розслідування. Запорізька обласна прокуратура

Сьогодні, 14 травня, правоохоронці провели низку санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів, під час яких виявили та вилучили:

  • комп’ютерну техніку,
  • мобільні телефони,
  • предмети з російською і так званою "ДНР" символікою.
Вилучений російський триколор у помешканнях підозрюваних. Запорізька обласна прокуратура

Вилучені речі в помешканнях підозрюваних. Запорізька обласна прокуратура

Вилучені речі в помешканнях підозрюваних. Запорізька обласна прокуратура

Також правоохоронці зазначили, що на початку цього слідчого заходу один із учасників руху намагався втекти через балкон, залишивши без нагляду 5-річну дитину. Надалі чинив опір працівнику поліції, застосувавши до нього фізичну силу. Його затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

П'ятьом фігурантам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 1 ст. 114-1 ККУ (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

У разі доведення провини, підозрюваним загрожує до восьми років позбавлення волі.

Нині вирішується питання щодо обрання фігурантам справи запобіжних заходів.

Досудове розслідування триває.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber