У Запоріжжі зареєстрували чергову петицію з пропозицією припинити договір оренди земельної ділянки парку Дениса Тарасова

Парк імені Дениса Тарасова у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

На сайті "Dem. Місцеві петиції" зареєстрували петицію з пропозицією припинити договір оренди для ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки, на якій розміщується парк імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського) у місті Запоріжжя.

Петиція зареєстрована 30 квітня Ольгою Карпенко.

Авторка петиції зазначає, що на підставі договору оренди від 3 березня 2009 року між ТОВ "ЛЕНД ЛІВЕЛОПМЕНТ" та Запорізькою міською радою було передано земельну ділянку скверу для зведення на цій території торгово-розважального комплексу:

"Орендна плата за вказаним договором не сплачується. Просимо розірвати договір оренди земельної ділянки від 03.03.2009 року, укладений між Запорізькою міською радою та ТОВ «ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ» та вилучити земельну ділянку у недобросовісного орендаря", — йдеться у тексті петиції.
Скриншот із сайту Dem. Місцеві петиції

Станом на 14:20 13 травня 2024 року петицію підписали 39 людей із 750 необхідних для її розгляду Запорізькою міськрадою. До кінця збору підписів залишилося 47 днів.

Що відомо про Дениса Тарасова, на честь якого було перейменовано сквер

Денис Тарасов — запорізький волонтер, адвокат, правозахисник та екоактивіст, який 5 років опікувався долею скверу Яланського у центрі Запоріжжя, турбувався про безпритульних та координував громадський рух протидії наркотикам. З перших днів повномасштабного вторгнення став до лав ЗСУ та, навіть перебуваючи на фронті, продовжував відстоювати інтереси людей. 8 січня 2023 року він загинув у Донецькій області.

У березні 2023 року сквер Яланського перейменували на сквер Дениса Тарасова.

Що відомо про сквер імені Дениса Тарасова

 • 24 квітня 2024 року під час позачергової сесії Запорізької міськради депутати вкотре не підтримали чергову петицію щодо вилучення земельної ділянки, яку орендує ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" для створення парку Дениса Тарасова.
 • 8 березня відбулося судове засідання щодо справи парку Яланського, під час якого сторона позивача подала заяву про зміну предмета позову.
 • 4 березня 2024 стало відомо, що ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" звернулося до суду з вимогою скасувати рішення міської ради "Про перейменування скверу Яланського на сквер Дениса Тарасова у місті Запоріжжя" у частині щодо розташування скверу.
 • 9 лютого 2024 року мало відбутися судове засідання у справі щодо скасування рішень Запорізької міської ради про передачу скверу імені Дениса Тарасова під будівництво.
 • 2 лютого 2024 року на сайті "Dem. Місцеві петиції" зареєстрували нову петицію з пропозицією вилучити земельну ділянку, що перебуває в оренді ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" для створення на її території парку імені Дениса Тарасова.
 • Під час двадцятої сесії Запорізької міської ради депутати не підтримали петицію №8357 щодо вилучення земельної ділянки площею 2,5856 га, що нині знаходиться в оренді ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", для створення скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського).
 • 8 серпня 2023 року апеляційний суд повернув на розгляд суду першої інстанції позовну заяву щодо скасування рішень Запорізької міської ради про передачу скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського) під будівництво торгово-розважального комплексу компанії ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ".
 • 7 червня 2023 року на сайті електронних петицій м. Запоріжжя зареєстрували нову петицію про вилучення земельної ділянки, що знаходиться в оренді ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" для створення на її території скверу Тарасова. Однак у вересні, під час двадцятої сесії Запорізької міської ради, її не підтримали.
 • 17 березня 2023 року була зареєстрована петиція щодо розірвання договору оренди з ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", що за три доби набрала необхідну для розгляду кількість голосів та була винесена на позачергову сесію Запорізької міської ради 31 травня 2023 року. Проте депутати її не підтримали.
 • У березні 2023 року сквер Яланського перейменовано на сквер імені Дениса Тараса.
 • У липні 2022 року Верховний суд залишив землю в оренді ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", задовольнивши касаційну скаргу Запорізької міськради.
 • У січні 2022 року Запорізька міськрада подала касаційну скаргу щодо апеляції до Верховного суду, на основі чого було призупинено рішення про скасування договорів на оренду землі скверу Яланського.
 • У грудні 2021 року Апеляційний суд Запоріжжя визнав недійсними договори оренди землі та скасував рішення Запорізької міськради щодо передачі земельних ділянок в оренду ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ".
 • У січні 2021 року запорізький юрист Денис Тарасов виступив співорганізатором акції "Різдвяна алея", під час якої висадили близько 20 хвойних дерев у парку Яланського.
 • У 2018 році Володимир Кальцев оголосив про створення торгово-розважального центру на території скверу Яланського. 7 серпня 2018 року в парку були спиляні майже усі дерева, а через два дні громадські активісти звели будівельний паркан біля парку. У тому ж році почалася судова справа за ініціативи активістів задля повернення території скверу громаді.
 • Земля під сквером Яланського знаходиться у довгостроковій оренді на 49 років за договором № 040926100471 від 03.03.2009 року у товариства "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" (ЄДРПОУ 34748713), яким знаходиться в керівництві колишнього нардепа Володимира Кальцева.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber