У Запоріжжі відбулося чергове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай". Що відомо

Судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай" Олега Комаренка. Запоріжжя, 09.05.2024 року. Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 9 травня, у Жовтневому районному суді міста Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі колишнього директора комунального підприємства (КП) "Центральний парк культури та відпочинку "Дубовий гай" Олега Комаренка щодо загибелі Анни Ждан — восьмирічної дівчинки, яка померла внаслідок падіння на неї дерев'яної скульптури.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного, які побували у залі суду.

На засіданні судді надали суду лист непрацездатності Олега Комаренка. За документом зазначається, що чоловік перебував у лікарні на стаціонарі з 1 по 12 квітня 2024 року, що стало причиною неявки на попереднє слухання, яке відбулося 9 квітня.

Під час слухання справи сторони мали проглянути відео з камер відеоспостереження у парку "Дубовий Гай", втім цього зробити не вдалося — у сторони захисту Михайла Козаря, який був під'єднаний онлайн, відео не відображалося:

"Представник потерпілих, вона бачить це відео. Захисник, якщо ви не бачите, то вам необхідно прибути до зали судового засідання, аби ми безпосередньо за вашої участі досліджували ці докази", — сказала суддя під час слухання.
Адвокатка родини Ждан Ірина Вишнякова та адвокат обвинувачуваного Михайло Козар.

Аби була можливість повноцінно дослідити відео, необхідна участь сторони захисту, зазначив прокурор Євген Сердюк:

"Дійсно, не можливо досліджувати докази. Оскільки фактично доказ буде досліджений без участі захисника обвинуваченого".

Окрім цього на засіданні адвокат Олега Комаренка Михайло Козар повідомив, що під час слухання варто допитати низку свідків у справі, серед яких — співробітники КП "Центральний парк культури та відпочинку "Дубовий гай".

Батько загиблої дівчини Олександр Ждан переконаний, що засідання вкотре відбулося неповноцінно:

"Знову не відбулося повноцінного судового засідання. Ми повинні були дослідити відео з Дубового Гаю, але не дослідили, адже у захисника обвинуваченого немає змоги подивитися разом з нами це відео. Він знаходиться не у Запоріжжі, в іншому місті".

Наступне судове засідання у справі Олега Комаренка призначили на 22 травня, де планують знову спробувати переглянути відео з камер спостереження та заслухати покази працівниці "Дубового Гаю" — свідка зі сторони захисту.

Що відомо:

 • 16 квітня 2024 року в Запоріжжі мало відбутися засідання щодо справи Геннадія Мишьякова, проте слухання не відбулося — обвинувачений та його адвокатка не з'явилися до зали суду.
 • 9 квітня 2024 року у Запоріжжі відбулося чергове засідання у справі Олега Комаренка, втім чоловік не з'явився на слухання через перебування на лікарняному.
 • 3 квітня 2024 року суд заслухав свідчення одного зі свідків, який 8 березня 2020 року перебував на місці трагедії.
 • 19 березня 2024 року, заслухавши обидві сторони, суд обрав обвинуваченому колишньому директору КП "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
 • 29 березня 2023 року, мало відбутися судове засідання після майже річної перерви в справі колишнього директора центрального парку культури та відпочинку “Дубовий гай” Олега Комаренка. Втім, засідання вчергове відклали, оскільки за технічних причин на відеозв’язок із судом не вийшов адвокат обвинуваченого, який зараз перебуває за межами Запоріжжя.
 • 9 березня 2023, після більш як річної перерви, відбулося засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий гай" Геннадія Мишьякова.
 • 1 листопада 2021 року в Жовтневому районному суді Запоріжжя мали розглядати письмові докази обвинуваченого колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова, проте засідання не відбулося, бо на нього не з’явився другий захисник обвинуваченого.
 • Акція на підтримку справедливого правосуддя у справі 8-річної Ані Ждан відбулася 9 березня 2021 року під стінами Запорізької міської ради.
 • 22 лютого 2021 року судове засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка перенесли через неявку нинішнього представника адміністрації парку. Олександр Ждан, батько загиблої дитини зазначив, що справу затягують. Обвинувачений прийшов до суду лише тричі з 15 засідань.
 • 9 грудня 2020 року підготовчі судові засідання у справі колишнього директора парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка та колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова перенесли через їхню хворобу та лікарняний захисника другого підсудного.
 • 29 жовтня 2020 року у Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулося підготовче судове засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий Гай" Геннадія Мишьякова.
 • 28 вересня 2020 року підготовче судове засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя у справі загибелі Анни Ждан у парку "Дубовий гай" перенесли на 29 жовтня, оскільки на засідання не з'явився прокурор та захисник потерпілої сторони.
 • 22 серпня 2020 року Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав колишньому директору центрального парку культури та відпочинку "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід — нічний домашній арешт з 21 серпня до 17 жовтня.
 • 18 серпня 2020 року ексдиректору парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олегу Комаренку співробітники прокуратури повідомили про підозру за фактом смерті дитини.
 • 13 березня 2020 року директора парку "Дубовий гай" Олега Комаренка звільнив з займаної посади міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.
 • 8 березня 2020 року в центральному парку культури та відпочинку “Дубовий Гай” на дівчинку 2012 року народження впала дерев'яна фігура ведмедя, вагою майже 150 кг. Дитина отримала політравми та була госпіталізована до обласної клінічної дитячої лікарні. У неї декілька разів зупинялося серце. Врятувати дівчинку не вдалося, вона померла.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber