Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення про відсторонення заступника голови Запорізької облради на один місяць

Розгляд апеляційної скарги про відсторонення Владислава Куценко з посади заступника голови Запорізької облради, 7 травня 2024 року. Фото: скриншот з відео на You-Tube каналу Апеляційної палати ВАКС

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відхилила апеляційну скаргу сторони захисту на ухвалу про відсторонення від виконання обов'язків заступника голови Запорізької обласної ради (ЗОР) Владислава Куценка строком на один місяць.

Судове засідання транслювалося Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду.

Адвокат підозрюваного Антон Бєлка зазначив, що підстави для застосування заходу у вигляді відсторонення Владислава Куценка від займаної посади є недостатніми та наголосив на хибному трактуванні слідчим суддею першою інстанції фактів впливу підзахисного на інших осіб:

"Жодного навіть факту того, що відповідно яким інкримінуються правопорушення моєму клієнту детектив (НАБУ ред.) не назвав, як і не назвав підстав чому його потрібно відсторонювати".

Прокурор САП Олександр Сабада заперечив апеляцію підозрюваного і наполягав на залишенні без задоволення клопотання:

"Він (Владислав Куценко, ред.), використовуючи свої службові повноваження може впливати, як і на преміювання, відпустки, інші права і обов'язки службових осіб, які є свідками в кримінальному провадження".

За результатами розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу захисту, а ухвалу ВАКС від 25 квітня — без змін.

Розслідування стосовно представників Запорізької облради: що відомо

25 квітня Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання Національного антикорупційного бюро України про відсторонення від виконання обов'язків заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Куценка строком на один місяць;

27 лютого за заступника голови Запорізької обласної ради внесли заставу у понад три мільйони гривень;

23 лютого Вищий антикорупційний суд та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що трьом посадовцям обрали запобіжний захід. Так, заступник голови ЗОР та його помічник мали перебувати під вартою з можливістю внесення застави, депутат облради — під домашнім арештом;

20 лютого НАБУ і САП повідомили про підозру фігурантам розслідування;

19 лютого Національне антикорупційне бюро України разом зі Службою безпеки України викрили заступника голови Запорізької обласної ради, його помічника та депутата на хабарі директору одного з медзакладів обласного центру.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber