У Запоріжжі відбулася перша відкрита нарада структурних підрозділів міськради

Відкрита нарада з питань життєдіяльності міста Запоріжжя, 6 травня 2024 рік. Фото: Telegram/Регіна Харченко

У Запоріжжі відбулася перша відкрита нарада структурних підрозділів міської ради щодо вирішення актуальних питань життєдіяльності міста. У ній взяли участь заступники міського голови, представники департаментів, управлінь, районних адміністрацій, керівники комунальних підприємств.

Головувала на нараді секретар міськради, виконувачка обов'язків міського голови Запоріжжя Регіна Харченко:

"Відтепер головний принцип нашої роботи — прозорість та підзвітність перед громадою. Тож наші міські наради будуть відбуватися за участю журналістів, а відеозапис буде оприлюднено на сайті міської ради. З прозорістю та підзвітністю в нас великі проблеми".
Регіна Харченко, секретар Запорізької міської ради. Фото: Telegram/Регіна Харченко

Посадовиця нагадала, що згідно зі звітом Трансперенсі Інтернешнл Україна щодо прозорості українських міст, за 2023 рік місто Запоріжжя входить до групи "НЕПРОЗОРІ".

Розподіл міст за категорію непрозорості у звіті за 2023 рік від Трансперенсі Інтернешнл Україна. Звіт Трансперенсі Інтернешнл Україна
"Багато хто з присутніх не проявляв жодної ініціативи щодо покращення прозорості. Оскільки в політичного керівництва міста були зовсім інші пріоритети. Прозорість та підзвітність заважають корупції, а тому під вигаданим приводом безпекової ситуації влада стала закритою для громади, але часи змінились, корупції та зловживанню не місце в нашій команді. Пріоритет — прозорість", — наголосила Регіна Харченко.

Секретар міської ради поставила завдання всім головам районних адміністрацій, керівникам структурних підрозділів міської ради, міських комунальних підприємств, установ та організацій детально проаналізувати показники підзвітності та прозорості та невідкладно імплементувати рекомендації Трансперенсі Інтернешнл Україна. А заступнику міського голови Олександру Голтвенку було доручено сформувати та очолити робочу групу міськради з підзвітності, детально вивчити досвід найбільш прозорих українських міст та підготувати Стратегію підзвітності Запорізької міської ради.

Також на нараді розглянули інші питання: підсумки опалювального сезону, підготовку до нового, реалізацію державної програми єВідновлення, допомогу мешканцям пошкоджених будинків та вимушеним переселенцям.

Зокрема, директорка департаменту соціального захисту населення міської ради Тетяна Круподера доповіла про результати роботи з верифікації вимушених переселенців, які перебувають у Запоріжжі:

"У 2023 році отримали фінансову підтримку 391 домогосподарство на загальну суму 45 мільйонів 501 тисяча 654 гривні. У 2024 році заплановано 38 мільйонів 728 тисяч 160 грн – це 389 домогосподарств. Саме на 1 травня 2024 року вже освоєно 16 мільйонів 59 тисяч – 52 домогосподарства".
Презентація на відкритій нараді сессійної зали Запорізької міськради, 06 травня.

Заступник міського голови Віктор Гординський розповів, що в Запоріжжі працює комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищення об'єктів нерухомого майна, спричинених агресією РФ проти України. За результатами розгляду, комісія ухвалює рішення про надання компенсації власникам зруйнованого обстрілами житла, яке не підлягає відновленню:

"На сьогодні на розгляді комісії подано 90 заяв, з яких розглянуто 72. Погоджено видачу грошових сертифікатів по 43 заявах на суму майже 52 мільйони гривень", — повідомив Віктор Гординський.
Віктор Гординський, заступник Запорізького міського голови з питань ЖК.

Також під час наради Регіна Харченко доручила заступнику міського голови Сергію Білову завтра, 7 травня, провести засідання робочої групи з підготовки проєкту Програми всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя міста Запоріжжя на 2024-2030 роки.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber