"Був дуже позитивною людиною, завжди з посмішкою": Олексію Новікову просять присвоїти звання Героя України (посмертно)

Олексій Новіков, загиблий український захисник. Фото: особистий архів Ольги Городіщенко

У Запоріжжі звання "Героя України" (посмертно) просять присвоїти військовослужбовцю ЗСУ, командиру взводу 93 окремої механізованої бригади "Холодний яр" Олексію Новікову. Чоловік загинув 17 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Довгеньке Харківської області.

Відповідну петицію зареєструвала рідна сестра загиблого Ольга Городіщенко на сайті президента України.

Олексій народився у Гуляйполі Запорізької області. Сім років пропрацював рятувальником в ДСНС в Запоріжжі. З 2015 року пішов добровольцем до лав ЗСУ. Під час повномасштабного вторгнення брав участь в обороні Сумщини, згодом визволенні Харківської області.

"Був дуже позитивною людиною, завжди з посмішкою на обличчі, як би йому не було важко за ці всі роки, в нього завжди все було добре", — згадує його рідна сестра Ольга Городіщенко.
Олексій Новіков, загиблий український захисник. Фото: особистий архів Ольги Городіщенко

Чоловік загинув 17 вересня 2022 року поблизу населеного пункту Довгеньке Харківської області. Внаслідок підриву на протитанковій міні Олексій отримав травми несумісні з життям.

За сім років служби Олексій був відзначений нагородами: "Учасник АТО", "За зразкову службу", "93 ОМБр", "За взірцевість у військовій службі"ІІІ ступеня, медаллю: "За військову службу Україні", а також орденом: "За мужність"ІІІ ступеня (посмертно).

Олексій Новіков, загиблий український захисник. Фото: особистий архів Ольги Городіщенко

31 травня 2024 року чоловіку мало виповнитися 45 років. В нього залишилася мама, донька і сестра.

Петиція з проханням присвоїти звання "Героя України" (посмертно) Олексію Новікову. Фото: скриншот з сайту petition.president.gov.ua

Станом на 3 травня петиція про присвоєння звання "Героя України" (посмертно) Олексію Новікову набрала 21965 підписів з 25 тисяч необхідних. До кінця збору підписів залишилося 11 днів.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber