Примусовий вступ дітей до організацій: як на ТОТ Запорізької області створюють російську пропаганду для молоді

Молодь під час одного із прибирань, організованих окупантами у Бердянську. Фото: Telegram/ Вікторія Галіціна

Окупаційна влада створила на тимчасово захоплених територіях Запорізької області молодіжну організацію "Рух перших", куди змушують вступати дітей. Окрім цього школярів примушують писати листи для військових російської армії.

Про це у коментарі кореспондентам Суспільного повідомив голова Софіївської громади Запорізької області Станіслав Захаревич.

Станіслав Захаревич, голова Софіївської громади Бердянського району Запорізької області.

Окупанти створили "Рух перших" на ТОТ Запорізької області навесні 2023 року, тоді ж приїхали й так звані "куратори":

"Куратори почали нашим дітям розповідати про “Рух перших”. Вони усі були в російській символіці, ті, хто приїжджали, з російськими прапорами й так далі. Закликали вступати дітей до цих рухів", — розповів Станіслав Захаревич.

За словами Станіслава Захаревича, зарахування дітей до "Руху перших" відбувається за наявності заяви батьків, яку окупанти вимагають написати в ультимативній формі:

"Формально його декламують як добровольчий рух. Батькам передається заява, яку вони мають підписати. Якщо дитині 14 років і більше, вона сама пише заяву і батьків про це навіть не повідомляє. Як я розумію, окупаційна влада сприяє тому, щоб батьки не володіли інформацією про те, чим займаються їхні діти".

За словами Станіслава Захаревича, ті, хто старше 14 років, мають самостійно зареєструватися для вступу до "Руху перших" через електронну скриньку — їх підключають до особистих кабінетів, прикріплюють до так званих "кураторів" та дають завдання із постійним нагадуванням про Росію:

"Тут все пов’язано з націонал-патріотичним на російський лад. Тобто велопробіг, здоровий спосіб життя — з російськими прапорами, георгіївськими стрічками тощо. Пішли прибирати, відправили дітей прибирати територію кар’єру за кілька кілометрів від населеного пункту, діти 8-11 клас теж з символікою. І все це виставляють: “От діти-активісти”.

Окрім цього окупанти проводять активну пропагандистську роботу з молоддю шляхом проведення зустрічей з російськими військовослужбовцями, які брали участь у повномасштабному вторгненні:

"Також дуже популярні — це зустрічі з учасниками війни. Дітей змушують також писати листи “героям війни”, про те, як вони ними захоплюються. І зрозуміло, що це все теж в ультимативній формі. Інколи, ці “герої” виявляють рецидивістами, які відсиділи за російськими законодавством", — зазначив Станіслав Захаревич.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber