Колишніх керівників Запорізького електровозоремонтного заводу засудили до позбавлення волі

Вищий антикорупційний суд. Фото: УНІАН

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) визнала винним колишнього керівника ПрАТ "Запорізький електровозоремонтний завод" ("ЗЕРЗ") та його заступника у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та засудила до чотирьох років позбавлення волі. За матеріалами справи, вони завдали понад 780 тисяч гривень збитків підприємству.

Про це повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) вчора, 29 квітня.

За матеріалами справи, колишній керівник ПрАТ "ЗЕРЗ" та його заступник забезпечили перемогу на тендері закупівлі 30 коліс приватному підприємству, з яким домовились про це попередньо. Внаслідок цього колеса були закуплені за завищеними цінами:

"Закупівля 30 коліс для електровозів була за визначеною загальною ціною 2,45 млн грн. Ринкова вартість коліс становила лише 1,01 млн грн, а надміру сплачені ПрАТ «ЗЕРЗ» на виконання договору кошти є збитками, заподіяними цьому підприємству державної форми власності", — йдеться у повідомленні.

Колишній керівник ПрАТ "ЗЕРЗ" та його заступнику суд призначив покарання у виді чотирьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 17 тис. грн.

"Ще одній особі – організатору злочину – суд призначив покарання у виді п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 17 тис. грн", — йдеться у повідомленні САП.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber