"Я хочу, щоб усі були нагодовані": п'ятирічна запорізька волонтерка допомагає безпритульним тваринам

5-річна запоріжанка Софія Фортус з перших днів повномасштабного вторгнення почала волонтерити. Дівчинка опікується безпритульними тваринами та разом з батьками передає корм до запорізьких притулків.

Мати Софії Маріанна Фортус розповідає, любов до тварин у їхньої доньки майже з народження:

Маріанна Фортус , мати Софії. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Ми побачили, що це її захоплює, тобто вона любить допомагати, це не тільки тварин стосується і людей також. І ми почали підтримувати це її захоплення. Тому що це такий актив під час війни, дитина хоче щось робити на благо".

Софія з перших днів повномасштабної війни допомагає безпритульним тваринам. Каже, мріє аби всі чотирилапи були нагодовані:

Софія Фортус. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Вони дуже гарні та милі. От якогось я котика бачу, то одразу його кормлю. У мене завжди з собою сумка з кормом. Я хочу, щоб усі тварини були нагодовані".
Собака у притулку. Фото: Суспільне Запоріжжя

Маріанна Фортус каже, загалом допомагають п'яти притулкам у місті. Корм купують за власний кошт, також відкривають збори і отримують допомогу з-за кордону:

Собаки у притулку. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Ще нам допомагає тітка з Німеччини. Плюс ми робимо збори на те, щоб люди допомагали і ми могли придбати і відвезти. Тобто по наявності, як є корм ми їдемо".

На свою першу зарплатню у театрі, дівчинка придбала корм і передала до притулку, каже мати Софії:

Софія Фортус. Фото: особистий архів О.Фортуса
"Соня в нас працює у театрі, вона отримала свою першу зарплатню, прийшла і каже, “Мамо, я отримала зарплатню, давайте купимо мішок корму і поїдемо до притулку”. Ми звичайно підтримали цей її порив і придбали корм".
Софія Фортус. Фото: особистий архів О.Фортуса

Також Софія разом з батьками передає корм через рятувальників та волонтерів до прифронтового Оріхова. Та годує тварин після російських обстрілів міста. Її мати Маріанна каже: 22 березня після чергової атаки донька знайшла кота на прізвисько Пірат і повернула його власниці:

Софія Фортус з кішкою. Фото: особистий архів О.Фортуса
"Там багато тварин повтікало з квартир, це зрозуміло бо вони отримують стрес і коли поїхали годувати. Соня з татом знайшли кішку, ми почали опитувати всіх, хто живе у цьому будинку і так сталося, що знайшли власницю. Вона була така щаслива, що ми її знайшли і тато з Сонею повернули господарям цю тваринку".

Софіка каже, мріє ще допомагати військовим, зокрема передавати корм на позиції для їхніх тварин:

Софія Фортус з мамою. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Якщо ми люди не будемо допомагати нашим маленьким беззахисним тваринам, то хто ж їм допоможе. Планів багато, ми будемо і надалі допомагати і притулкам, і, як Соня каже, і ЗСУ, тому що ми наближаємо нашу перемогу і підтверджуємо нашу силу і єдність".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber