На Запоріжжі поліцейські-парамедики одними з перших дістаються до місць обстрілів та, ризикуючи власним життям, надають домедичну допомогу пораненим.
Про свою роботу вони розповіли кореспондентам Суспільного.
Поліцейські парамедики — це 20 правоохоронців з різних підрозділів, зокрема і співробітники тренінгового центру, які виїжджають на місця обстрілів по всій області, розповів інспектор тренінгового центру Нацполіції в Запорізькій області Андрій Грачов:
"Коли ти отримуєш виклик, розумієш, що ти хочеш врятувати життя та намагаєшся це зробити швидше".
Андрій пішов працювати до поліції одразу після служби в армії. Згодом пройшов курси з надання домедичної допомоги. Каже, що пам’ятає всі свої виїзди, зокрема після удару керованою авіабомбою по Оріхову:
"На землі лежало близько 12 людей. Стовб диму ще стояв, не встиг осісти, тому що ми були поруч. Крики про допомогу людей цивільних. Дівчина 2004 року була без ознак життя, її хлопець був тяжко поранений: відірвана кінцівка та розірвана нижня частина тулуба. Він ще був живий, я намагався йому допомогти, а поруч була родичка, яка кричала: "Допомагай моєму онуку".
Працювати на місці події потрібно швидко, адже росіяни можуть завдати повторного удару, каже Андрій:
"Кожен виїзд — це ризик. Тому що бачимо, як підступно йдуть повторні обстріли, коли люди намагаються допомогти".
Так сталося 5 квітня в Шевченківському районі Запоріжжя, коли парамедики надавали допомогу пораненим після першого російського удару.
Заступник керівника групи парамедиків Микола Фурманов розповідає, що надавати допомогу пораненим доводилось і на місці влучання російської ракети по багатоповерхівці в центрі Запоріжжя:
"До нас підбіг чоловік, який почав благати про необхідність надання допомоги його синові, який після ракетного удару не вийшов зі своєї квартири".
"Перше, що я почув коли зайшов до квартири — крики з благаннями про допомогу, які доносилися з кімнати. Зайшовши у кімнату я побачив, що стеля відсутня, а хлопець знаходиться під завалами. Коли завершили розбір завалів, хлопець підвівся майже сам. Оглянувши його візуально, він не мав зовнішніх тілесних ушкоджень, проте був у стані шоку", — згадує Микола.
Але іноді допомагати немає кому, як у випадку прямого влучання російської ракети у житловий будинок в приватному секторі Запоріжжя 22 березня, каже Микола.
"Ми оперативно приїхали на місце... Це було жахіття... Ракета влучила саме в будинок, і від будинку залишилася лише вирва... взагалі нікого живого".
Аби вчасно та якісно надати домедичну допомогу та врятувати життя постраждалим, парамедики постійно вчаться:
"Ми займаємося підготовкою поліцейських, і я намагаюся з душею це робити, бо ми розуміємо, що навчивши одного поліцейського, або громадянина, вони зможуть врятувати життя у важкій ситуації", — розповів Андрій Грачов.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber